EVGA GTX 1070 FTW2 vs MSI GTX 1080 Aero

Hangisi alınır?

• Oy verenlerin toplamı
    16

145773

Hectopat
Makaleler
2
Sıfır kart almayı düşünüyorum. Ucuza bir tanıdıktan MSI GTX 1080 Aero buldum. Neredeyse ikisi aynı fiyata geliyor ve ikisi de sıfır. Şimdi GTX 1080 Aero modeli olduğu için blower fanlı ve bu yüzden kuşkuda kaldım.

Nedenleriyle belirtirseniz sevinirim.

GTX 1080 Aero alırsın. Yaz olduğu için biraz undervolt edersin, biraz da frekansları düşürürsün. 5-10 FPS'den fazla oynamaz. Normalden serin kullanırsın bu sayede de. Kışın da yardırırsın :)

Yeni çıkacak Vega bütçe yoksa kesinlikle düşünmeden 4K monitör ve güzel kaldırabilecek kaliteli Ryzen 5-7 işlemci ile GTX 1080 çok daha iyi bir seçim olacaktır.
Hocam sistem şöyle Ryzen 5 1600 ve GTX 1080 Aero. Isınmaya takıldım ben. Adana'dayım malum. Bu arada ekran kartı 2300 TL.
GTX 1080 Aero alırsın. Yaz olduğu için biraz undervolt edersin, biraz da frekansları düşürürsün. 5-10 FPS'den fazla oynamaz. Normalden serin kullanırsın bu sayede de. Kışın da yardırırsın :)
Adana her türlü sıcak hocam :)
Zaten sistemi toplayınca konu açarım yardım edersiniz hiç bilmiyorum bu işleri. Herhalde fanı sona getirince zararı olmuyor. Bir onu biliyorum.
Her ne kadar Aero model önerilmesede bence o fiyata alınabilir.
Hocam ben de ısınmaya takıldım ama GTX 1070 ve GTX 1080 arasında gözle göreülebilir bir fark var. Bu arada kart bir aylıkmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı