EVGA GTX 1070 Ti overclock sonrası oyunlar çöküyor

zed43

Hectopat
Daha fazla  
EVGA GTX 1070 Ti ekran kartıma az miktarda overclock işlemi yaptım. Oyuna girdikten saniyeler sonra oyun kendini otomatik kapatıyor. Herhangi bir sürücü çökmesi ya da mavi ekran falan da almıyorum. Sadece oyun kapanıyor. Overclock yapmadığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Acaba güç kaynağı mı yeterince besleyemiyor kartı? Bu arada güç kaynağım Evga 750 G3 gold sertifikalı 750 watt güç kaynağı. İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kartın sınırını bulmuşa benziyorsunuz zaten çoğu kart en fazla 2Ghz ye çıkabiliyor.

Sorunun PSU’nuzdan kaynaklanmıyor olması lazım nedeniyse PSU kaynaklı sorunlar çok daha kötü sonuçlarla sonlanır.
EVGA GTX 1070 Ti ekran kartıma az miktarda overclock işlemi yaptım. Oyuna girdikten saniyeler sonra oyun kendini otomatik kapatıyor. Herhangi bir sürücü çökmesi ya da mavi ekran falan da almıyorum. Sadece oyun kapanıyor. Overclock yapmadığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Acaba güç kaynağı mı yeterince besleyemiyor kartı? Bu arada güç kaynağım Evga 750 G3 gold sertifikalı 750 watt güç kaynağı. İyi Sosyal'ler.
Güç kaynağı yeterli sanırım belki OC düzgün yapılamamış olabilir kendisi yeterince güç almıyor olabilir kesin konuşmayım ama videolarda hız arttırırken de voltajı da arttıranlar oluyor fazla güç çeksin beslesin diye ondan olabilir ek olarak sıcaklık değerlerine baktınız mı anormal durum var mı?
Kartınız 8 pinli mi?

Güç kaynağı yeterli sanırım belki OC düzgün yapılamamış olabilir kendisi yeterince güç almıyor olabilir kesin konuşmayım ama videolarda hız arttırırken de voltajı da arttıranlar oluyor fazla güç çeksin beslesin diye ondan olabilir ek olarak sıcaklık değerlerine baktınız mı anormal durum var mı?
Kartınız 8 pinli mi?
Voltaj vermeden overclock yapmak istedim. Daha önce kullandığım 1070 ti voltaj vermeden 2150 mhz' yi görüyordu. O zaman kullandığım psu Corsair RMX 750 watt gold sertifikalıydı gene.
Neden oc yaptiniz?
Kartın sınırını öğrenmek için. Normalde bu haliyle fazlasıyla yeterli. İlerde 4K bir monitör almayı düşünüyorum. O zaman gerekebilir.

Benim elimde gtx 1050 Vardi. MsiAfterburner programi ile oc yapmistim. Oc sonrasi ayni sikinti oldu,biraz arastirdim ve msi programini kaldirdim. Oyunlarda cokme olmamaya basladi fakat kartin performansi daha iyi olmustu,belki bende tek boyledir sacma bir cevapda olabilir... Ben fikrimi sundum, İyi Forumlar

Kartınız 8 pinli mi?
Bu arada kartta micron marka bellekler kullanılmış. Daha önce bu marka belleklerin overclock işlemini sınırladığını duymuştum. Samsung bellekler bu konuda daha iyimiş.
Kartınız 8 pinli mi?
Kart 2*8 pin.

Son düzenleme:
Sürücü güncellemesiyle mi yapılmış? Kesin bilgi mi? Bu arada ben voltaj vermiyorum. Voltaj vermeden overclock yapıyorum.
"Remember, NVIDIA has locked the voltage supplied to the GPU at 1.093V and other factors come into play like heat and power draw which limits the cards as I explained above."
GTX 1070 Ti Overclocking Guide
Donanımsal olarak kilitlenmiştir büyük ihtimal. Benim kart 2050 MHz'yi geçtiği gibi uygulamayı kapatıyor.

"Remember, NVIDIA has locked the voltage supplied to the GPU at 1.093V and other factors come into play like heat and power draw which limits the cards as I explained above."
GTX 1070 Ti Overclocking Guide
Donanımsal olarak kilitlenmiştir büyük ihtimal. Benim kart 2050 MHz'yi geçtiği gibi uygulamayı kapatıyor.
Uygulamayı kapatınca herhangi bir sürücü çökmesi hatası alıyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı