EVGA RTX 2070 Super sıcaklığını düşürme

MeteGumus

Femtopat
Normal mi GPU sıcaklığı kart EVGA RTX 2070 Super Gaming 2 fanli arkasında metal plaka yok 81 derece GPU GTA 5 oyun her şey en yüksek yani maksimum ayarla da bu dereceyi nasıl düşürürüm? Normal değil sanırım bu derece.

1595414234022.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınızı garantiye gönderin. Kartta bir sıkıntı var.
Tek bir oyun ile kartta bir sıkıntı var diyemeyiz. Aceleci davranmamak lazım.
Elinizde başka bir oyun var ise ona girip değerleri paylaşırmısınız?
Mümkünse printscreen tuşu ile paint'e veya eşdeğer bir program yardımı ile ekran resmi paylaşırsanız daha iyi olur.
Ayrıca GTA5'teki ayarlarınız nedir? MSAA çok açtıysanız FPS düşüşü olacaktır.

Dostum ekran kartı ve işlemci sıcaklığın anormal. Benim sistemim Gigabyte rtx 2060 Super Windforce ve R5 3600x. GTA 5 de işlemcim en fazla 65 ekran kartı da 72 derece gördü. FPS değerlerim de 100 üstü. Ya kasan yeteri kadar hava almıyor ki bence nedeni bu yada, parçalar sıkıntılı.

Vsync açık mı?
Ayarlar very high, advanced ayarlara ellemedim kapalı onlar. 2 resimde sadece MSAA değiştirdim.
İlk resimdeki 8X açıkkken, 2. resimdeki ise 2x açıkken.
Çözünürlük 2K.

3600X 4200MHz @1.28V
RX 5700XT 1850Mhz 950mV
16GB 3000MHz RAM
Kasa yan kapağı açık durumda, ön tarafta 2 adet Noctua 140mm fan mevcut.
İşlemci fanı olarak ta Noctua NH U12S kullanıyorum.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 621024
Witcher 3 bu şekilde. Hepsi en yüksekte maksimum ayarlar.

Vsyn-c kapatıp atar mısın bir de. Fps i 75 ve ya 90 a sabitleyip ya da. Msi afterburnerdan bilgi ekranından fan hızlarını ve yüzdelerinide eklersen fanlar dönüyor mu dönmüyor mu görürüz. 49 derece witcher da normal gibi.

Hocam ekran kartında backplate olmaması büyük bir sorun, özellikle üst seviye kartlarda ısı dağıtıcısı görevi görüyor. Kasanızda tek 1 tahliye fanı var, ekran kartının PCB'side içeride biriken sıcak havadan etkilendiği için ısınıyor yüksek ihtimal, backplate olsaydı bu sıkıntı yaşanmazdı. Kasanıza 1 tane daha fan alın. Onun dışında sıcaklık için oda sıcaklığıda çok önemli, oyuncu bilgisayarları için tavsiye edilen max oda sıcaklığı 28 derece, bunun altına inmeye çalışın. Geçiçi bir çözüm olarak kasa yan kapağını açın, içeride sıcak hava birikmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı