Evlenmek için kaç para lazım?

Kardeşim şimdi şöyle bu çok kapsamlı bir soru. 1000 TL ile de evlenirsin 100.000 TL ile de. Gereksiz masrafa karşıyım ben düğüne harcayağın paraya ev dizersin üstüne koyar ev alırsın yeter ki evleneceğin kişi ile ruhun uyuşsun. Ayrıca masraf yöre yöre değişir öncelikle ne yapmak istediğine karar vermelisin. Salon mu? kır mı? ev önümü? yemekli mi? İşin içinden çıkılmaz. orta düzeyli bir aileiseniz boşa masraf yapma gözünü seveyim kim ne derse desin. Ben çok görüyordum adamın maaşı 2000 TL düğün masrafı 70bin TL. Borç desen gırtlakta. Sade bir nikah tek sefer de 7k-8k arası yemekli bir düğün bitti bu kadar ya. Diz evini ocağını evin dizili mi tatile git. Musrif olmayalım el aleme gösteriş yapacağız diye. İYİ BAYRAMLAR.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de kendi evinizde veya bahçesi olan bir yakınınızın evinde etrafı süsleyin, eğer durum varsa biraz organizasyoncular var onlardan nikah masası kirala, kendi aranızda mini bir düğün yapın. Geri kalan parayla da ev dizersiniz.

Bence de kendi evinizde veya bahçesi olan bir yakınınızın evinde etrafı süsleyin, eğer durum varsa biraz organizasyoncular var onlardan nikah masası kirala, kendi aranızda mini bir düğün yapın. Geri kalan parayla da ev dizersiniz.
Organizasyon şirketleri bana göre para avcılarından başka birşey değildir. Bir zamanlar işin için de olduğum için biliyorum. Fikriniz çok güzel, şayet güzel geniş bahçeli bir eve kendi ellerinizle çok çok ucuza yapabilirsiniz. Arkadaşlar ne günler için lazımdır tam da bu günler için. :) Ses sistemi bi yerden, garsonları da bir yerden ayarladınız mı mükemmel olur. :D

Nasılsa kimse beni burada tanımıyor, her şeyi apaçık yazayım. "Bu olay evleneceğin kişiye göre değişir. Evleneceğin kişi sonradan görme görgüsüzlerdense çok para çıkar" yazmış ya arkadaş daha 2 hafta önce bu durumdan dolayı ayrıldım.

Bir adet evim var, en azından kirada oturmayız diye içim rahattı. Bu iş için kenarda 65 bin lira nakit param var. Hatun kişi bu işlere girmeden tam benim kafada idi daha doğrusu ben öyle zannediyordum. Mütevazi bir düğün, akrabalardan, dostlardan 3-5 altın alıp bir şekilde yoluma devam ederim diyordum ki hatun kişisinin içerisindeki canavar sonradan ortaya çıktı. Evin önünde yemekten, bilmem ne sarayında düğüne döndük hem de bir anda. Halbuki Fransız Kraliyet Sarayından gelmeymiş ben fark etmemişim. 37 yaşımdayım, bu yaşıma kadar kimseyi aşağılamadım yanlış anlaşılmasın ama ben 5.500 TL maaş alan birisiyim kız asgari ücrete çalışıyor. Neyse uzatmıyım, karşıdaki hatun kişisine bakar bu işler. Konu tam da denk geldi uzattım, kusura bakmayın artık.

Basit bir nikah ve düğün nerden baksan 20.000 TL tutar. Bir de ev ve ev eşyaları dersek 110.000 TL. 130.000 TL'den aşağı evlenmek çok zor. Kendimizi kandırmayalım burası Türkiye. Kız evi, naz evi. Kızlarını verdikleri için zorluk çekmesini istemedikleri için haliyle bunların hepsini soruyorlar ya da istiyorlar. Evi elersek nerden baksan her şeyiyle 30.000 TL ister.

Yeni konular

Geri
Yukarı