EVO 870 SSD'nin gerçek olduğunu nasıl anlarım?

blackaxelot

Hectopat
Daha fazla  
Hepsiburada'dan 515 TL'ye indirimden, EVO 870 aldım normal kutusunda GBsinde geldi Samsung driverini kurdum. Değerler normal hem driverden hem de cyrstal diskten test yaptım. 560 okuma 530 yazma vaadedilen hızın altına hiçdüşmedi gerçekten değerler yüksek ama Samsung'un kendi sitesinde 600 TL'ye satılan bu ürünün gerçekliğini nasıl anlarım 500 GB'lik model.

Hocam, ürün %99 sahte değildir, merak etmeyin. Satıcılar kendi sitesindeki fiyattan biraz daha az fiyatta satıyorlar ki onları tercih etsinler. Herkes orijinal satıcı ile aynı fiyatta satarsa diğer mağazalara ne gerek var? 😀

Eğer satıcı hepsiburada ise sahte değildir. Siteler zaman zaman bazı parçalara indirim yapabilir, sahte oldukları anlamına gelmez. :)

Hepsiburada'dan 515 TL'ye indirimden, EVO 870 aldım normal kutusunda GBsinde geldi Samsung driverini kurdum. Değerler normal hem driverden hem de cyrstal diskten test yaptım. 560 okuma 530 yazma vaadedilen hızın altına hiçdüşmedi gerçekten değerler yüksek ama Samsung'un kendi sitesinde 600 TL'ye satılan bu ürünün gerçekliğini nasıl anlarım 500 GB'lik model.

Zaten her firma en pahalı kendi sitesinde satar :D. Şöyle düşün tüm firmalar 600'e satarken Samsung 500'e satsa diğer sitelerden kim alışveriş yapar? Firmaların fiyat politikaları birbirlerine bağlı, mesela Samsung 600'e satar, Vatan 550'ye satar N11 de biri 500'e satar. Eğer sen ben aracı ile muhatap olmam en garanti satıcıdan alırım dersen Samsung, güvenilir bir aracı olsun dersen Vatan, ucuz olsun dersen N11'den alırsın. Fakat unutma nereden alırsan al tamir ve garanti işine Samsung bakar.

Resmi firma en ucuza satsa diğer satıcılar taş yer o zaman. Vatan, Teknosa, Hepsiburada gibi mağaza veya siteler de o ürünü satmaz haliyle. Pazarda olmayan ürünü kime satarsın ki? Bir düşün bence.

Bir kere yeni çıkmış bir SSD'nin hemen sahtesini üretemezler. Ki bu sahte SSD olayı 850 EVO'da oldu en son. Sonra çıkan 860 EVO'nun sahtesi bildiğim kadarıyla yok. Normal olarak 870 EVO'nun da yok. Samsung kendi sitesinde pahalı satıyor olabilir. Diğer satıcılar ucuz satıyor diye sahte olmuyor. Ki sahte olsa Magician o SSD'yi görmez bile.

Geri
Yukarı