Evren mükemmel midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne sorduğunu bile hatırlamıyorum, kuyruk acısıyla o kadar çırpındın ki.
Bu ne tarz mesaj? Yukarda gayet yazılı şekilde bunları yazacağına yukarıda yazdığım mesajı okuyabilirsin. Sen bu metodu bahane olarak kullanıyorsun. Bu metodun çalışmadığı halde bunu savunuyorsunuz.

Bu ne tarz mesaj? Yukarıda gayet yazılı şekilde bunları yazacağına yukarıda yazdığım mesajı okuyabilirsin. Sen bu metodu bahane olarak kullanıyorsun. Bu metodun çalışmadığı halde bunu savunuyorsunuz.

Kuzey Kore'de aynen Müslüman ülkeler gibi masallarla uyuşturulmuş bireylerin oluşturduğu bir topluluk çünkü kardeşim. Özgürlük ne kadar kısıtlanırsa zeka ve yaratıcılık azalır sebebi bu her zaman böyleydi ve her zaman böyle kalacak. No more altın çağ yani. Bu arada bugün çok güzel bir gün seninle daha fazla vakit kaybedip tadını kaçırmak istemiyorum.

Kuzey Kore'de aynen Müslüman ülkeler gibi masallarla uyuşturulmuş bireylerin oluşturduğu bir topluluk çünkü kardeşim. Özgürlük ne kadar kısıtlanırsa zeka ve yaratıcılık azalır sebebi bu her zaman böyleydi ve her zaman böyle kalacak. No more altın çağ yani. Bu arada bugün çok güzel bir gün seninle daha fazla vakit kaybedip tadını kaçırmak istemiyorum.
Konu o ülke ateist ve gelişmişlik düzeyini görebiliyoruz. Son defa soruyorum o x din ile ilgili bir soru sormuştum. Cevabımı alamadım. İslam bizim araştırmamızı ister. Düşünmemizi ister. Ayrıca ben çok sorguladım. Rahatım yok. Ama siz kendinize göre bir konfor alanını oluşturmuşsunuz. Ve bazı metodlarla bu konfor alanına dışına çıkmıyorsunuz. O yüzden sizden tavsiyem her yönden sorgulamaya başlayın.

Konu o ülke ateist ve gelişmişlik düzeyini görebiliyoruz. Son defa soruyorum o x din ile ilgili bir soru sormuştum. Cevabımı alamadım. İslam bizim araştırmamızı ister. Düşünmemizi ister. Ayrıca ben çok sorguladım. Rahatım yok. Ama siz kendinize göre bir konfor alanını oluşturmuşsunuz. Ve bazı metodlarla bu konfor alanına dışına çıkmıyorsunuz. O yüzden sizden tavsiyem her yönden sorgulamaya başlayın.
Gözümle gördüğüme de inanmayacaksam düşünmemin pek bir manası yok zaten kardeşim.

Gözümle gördüğüme de inanmayacaksam düşünmemin pek bir manası yok zaten kardeşim.
Demek istediğim kişiler yerine direk dine bakmaya çalışın. Çünkü bizler insanız herhangi hatalar yaparız. Bu hatalardan ders çıkarıp bu hataları yapmamaya çalışırız. Yani kişiler yerine dine bakın. Çünkü kişiler değişir.

Kaosu yıkım olarak anlamayın arkadaşlar. Bir şey sonsuza kadar var olamayacağına göre yıkım şart. Eğer yıkımdan yeni bir şey oluşmuyor ise o zaman kaos vardır. Evrende hiçbir şey yok olmuyor yani şu anlık kaos yok. Ama evren genişlediği için bir süre sonra oluşumlar duracak, yani kaos olacak.

İşte onun İslam ile bir alakası olmadığını düşünüyorum ben.
Bu şekilde doğruyu bulabileceğini sanmıyorum.
Bu şekilde aklınızı çoğunluğa emanet etmiş kişilerden çok bir farkınız olmuyor gibi, ortada bir gerçek varsa bunu anlamak biraz çaba gerektirmemeli mi sizce? Siz tüm insanların yeteri çabayı harcadığını düşünüyor musunuz?
Kaosu yıkım olarak anlamayın arkadaşlar. Bir şey sonsuza kadar var olamayacağına göre yıkım şart. Eğer yıkımdan yeni bir şey oluşmuyor ise o zaman kaos vardır. Evrende hiçbir şey yok olmuyor yani şu anlık kaos yok. Ama evren genişlediği için bir süre sonra oluşumlar duracak, yani kaos olacak.
İyi de bu dediğin bile mükemmel bir düzen içinde gerçekleşmiyor mu sence? Kural aynı, kurala uyuluyor ve sonuç işte? Bu dediğin termodinamik yasalarından biri de olabilir, enerjinin sürekli azalması falan?

Son düzenleme:
Evrendeki insanoğlu dışındaki her şey kusursuz bir düzenden oluşur.
Kendisini devam ettiren ve en gereksiz şeyin bile inanılmaz anlama sahip olması mükemmel bir şey.

Ama insanoğlu olarak biz bu dünyayı doğduğuna pişman edeceğiz yeey 🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı