İnsan kusurlu mu mükemmel mi?

Sen herhangi bir argüman sunmuyorsun ne dersem "onun da amacı o" deyip işin içinden kaçıp gidiyorsun sonra saygı bekliyorsun. Her ne kadar saygısızlık ettiğimi düşünmesem de düzgün cevap ver ki düzgün cevap alasın. Mükemmel diyorsun, hastalık diyorum, hastalık da mükemmel diyorsun. Mutasyon diyorum o da mükemmel diyorsun. Ne bekliyorsun sonra? Ne diyeyim sana, fikir ver? Her dediğim şeye o da mükemmel dersen ne diyebilirim sana? Asıl bu dalga geçmek değil mi?

Engelli birine de gidip "sen mükemmelsin" de sonra ağzının ortasına çaksınlar bir tane sen dalga mı geciyorsun bizimle diye. Hastalığı taşıyan gen mükemmel mi, değil mi, amacı ne, her ne kadar o da mükemmelikten uzak olsa da boşver sen. O hastalıklı gene sahip insana mükemmel diyorsan bunun deisti, ateisti, dindarı yok; bir kaç tahtası eksik bir KİŞİsi var.
@Alfha13

Önce şunu anlamalısınız; bahsedilen Tanrı hangi Tanrı? İnanılan veya inanılmayan Tanrı hangi Tanrı? Kafanızda kurduğunuz "illaki bir güç olmalı" ile başlayan Tanrı inancı farklı bir şey, teizm dinlerinde anlatılan Tanrı başka bir şey. Biri Tanrı'nın olmadığını iddia ederken hangi Tanrı'nın olmadığını iddia ediyor diye oturup düşünün.

Ben herhangi bir güç yoktur demiyorum, bir güç olabilir, bir şey olabilir, artık o şey her ne ise. O şeye de Tanrı diyebiliriz. Bilinemez olan Tanrı, reddedebileceğimiz türden ve/veya hakkında yorum yapabileceğimiz türden bir Tanrı değil. Ancak Allah diye bahsedilen Tanrı'ya gelince öyle bir şey yok. Tanrı asla bilinemez! Bu bilinemezlik sadece varlığı ve yokluğu hakkında sığ değil, her konuda bilinemezdir ve yürütülen tahminler saçmalıktan ibarettir.

Gerçeği asla bilemeyiz ama gerçeği bilenler de var. Gerçeği bilene din adamı, gerçeği arayana bilim insanı denir.

Son düzenleme:
Evet o yüzden bazılarımız iftarımızı bonfileyle açarken kimimiz bir ekmek parçasıyla açıyoruz. Eşit olmadığımızı bu klasik örnek dışındada açıklayabilirim.
Dikkatle okuduysan ilk yaratıldığı zaman eşit dedim.
Sonra sınıf ayrımı zengin fakir çıktı bu düzen bozuldu. Lafımı carpıtmayınız 🙂

Sistemi yaratan da o değil midir? Kötülüklerinde iyiliklerinde sebebi yaratıcıdır. Şunu anlayın lütfen.
Dünyayı yarattı sistemi insanlar kendileri kurdu anlamayacak ne var bunda.

Bizde onu gerçekleştirmek suretiyle eylemlerimizi gerçekleştiririz. Yani hizmetçilik yaparız :)
Eh bir tane doğru yazmışsın
O zaman söylediğin gibi herkes eşit değil.
İlk başta eşit mesela dünyanın ilk zamanları
Sonra toplumlar sınıflar zengin fakir eşitlik bozuluyor.
İlk yazımda da yazdım zaten .

Kusursuz olsaydın hasta olmazdın. Kusursuz olsaydın ölmezdin. İnsan kusurlu bir varlıktır, kusurlu olmasaydık şu anda çok farklı bir yerde olabilirdik zaten.

Dikkatle okuduysan ilk yaratıldığı zaman eşit dedim.
Sonra sınıf ayrımı zengin fakir çıktı bu düzen bozuldu. Lafımı carpıtmayınız 🙂

Dünyayı yarattı sistemi insanlar kendileri kurdu anlamayacak ne var bunda.

Eh bir tane doğru yazmışsın

İlk başta eşit mesela dünyanın ilk zamanları
Sonra toplumlar sınıflar zengin fakir eşitlik bozuluyor.
İlk yazımda da yazdım zaten .
Kendi küçük dünyanızda yaşamaya devam edin. Siz bile kendinizle çeliştiniz ;)

Her yıl dünyayı ve birbirimizi yok etmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu bizim en büyük kusurumuz, mükemmel olan ise yok etmek için kullanacağımız araçları üretmemiz.

Geri
Yukarı