Evren sonsuz mu?

• Konuyu başlatan GCN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 47
  • Görüntüleme 4B
Bence.

Evren sonludur ama buna rağmen sınırsızdır. Dünya'nın yüzeyi gibi düşünebilirsiniz.

Evren'in sonsuz olması, maddenin de sonsuz olduğu anlamına gelir. Bu da çok garip bir sonuca neden olur? Sonsuz Evren'de sonsuz madde olduğundan ve"atom dizilimi" sonlu olduğundan dolayı, benden ve sizden sonsuz tane olmak zorunda. Varsayımsal olarak mümkün olabilir ama ben öyle düşünmüyorum.

Sizce?

Dostum bigbang ile uzayın bir başlangıcı oldu ve başlangıcı olan bir şeyin sonuda olur yani uzayın sonu var ama sürekli genişliyor yanlış bilgi verdiysem düzeltirsiniz bende doğrusunu öğrenmiş olurum

Dostum bigbang ile uzayın bir başlangıcı oldu ve başlangıcı olan bir şeyin sonuda olur yani uzayın sonu var ama sürekli genişliyor yanlış bilgi verdiysem düzeltirsiniz bende doğrusunu öğrenmiş olurum
Dostum kimse doğrusunu bilmiyor zaten, dilediğini yazmakta özgürsün. Bilimin kuralları gereği bilimde kesinlik olmaz. Kanıtlanmış yalanlar olur 👍

Genel olarak yanlış bilgi sayılmaz ama ilk cümle hatalı. Büyük patlama hipotezi bir varsayımdır. Bu şekilde olduğu kesin değil.

Sonsuzluktan kasıt mekansa evren sürekli genişliyor buna cevap vermek suan için imkansız ama kasıt zamansa başlangıcı olduğu için sonludur.

Yeni konular

Geri
Yukarı