Evrende yalnız mıyız?

Evrende yalnız mıyız ?

• Oy verenlerin toplamı
    111
Daha fazla  
Meslek
R34'ün direksiyonu.
Evet. Söylenen birçok açıklama, teoriler vs. var. Ben de burada bilgili insanlara sormak istiyorum. Bu evrende yalnız mıyız? Aklımı çok karıştırıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız değilsek korkunç, yalnızsak daha korkunç.

Bence yalnız değiliz hocam. Bildiğimiz evren hariç bilmediğimiz evren var. Bildiğimiz evrende yok varsayalım ki birçok gezegeni daha bilmiyoruz, bilmediğimiz evrende mutlaka canlı türleri vardır.

Bence yalnız değiliz hocam. Bildiğimiz evren hariç bilmediğimiz evren var. Bildiğimiz evrende yok varsayalım ki birçok gezegeni daha bilmiyoruz, bilmediğimiz evrende mutlaka canlı türleri vardır.
Peki hocam bu "mutlaka" yı neye dayanarak söylüyorsunuz. Şu an başka canlı türlerinin olduğuna dair elimizde hiç kanıt yok. Sadece tahminden ibaret.

Bqk yqşqnmiş hadise biraz uzun
Bir gece eşrefoğlu rûmî dergâhında ibâdet ediyordu. Bu sırada bir ışık peydâ oldu. O ışıktan şöyle bir hitap duyuldu: "ey kul! Dile benden ne dilersen. Bütün haram olan şeyleri sana helâl kıldım." eşrefoğlu bir anda Allah'ü teâlânın izni ile sesin sâhibi olan şeytanı yakaladı. Avucunun içinde sıkmaya başladı. O anda şeytan; "yâ şeyh! Ne yapıyorsun? Allah bana kıyâmete kadar mühlet vermiştir. Sen ise beni öldürmek istiyorsun." deyince, eşrefoğlu; "ey mel'ûn! Sen benim talebelerimin ve dostlarımın îmânlarına kasdetmeyeceğine dâir söz verirsen, salarım." dedi. Şeytan da; "onların îmânlarına kasdetmeyeceğime söz veriyorum." dedi. Bunun üzerine eşrefoğlu rûmî; "ey mel'ûn! Allah'ü teâlâ ile olan ahdine vefâ etmedin. Benimle olan ahdine mi vefâ edeceksin. Bildiğin şeyden geri kalma." dedi ve saldı. Talebeleri; "onun şeytan olduğunu nereden anladınız? " diye sorunca; "bütün haramları sana helâl kıldım, deyince anladım. Çünkü Allah'ü teâlânın haram ettiği şeyler zâta mahsus değildir. Kıyâmete kadar bâkidir." buyurdu.

Peki hocam bu "mutlaka" yı neye dayanarak söylüyorsunuz. Şu an başka canlı türlerinin olduğuna dair elimizde hiç kanıt yok. Sadece tahminden ibaret.
Hocam tahmin yoluyla gidiyorum. Sizce koskocaman evrende yalnız mıyız ? mantıksal yoldan gidersek hayır.

Daha önce uzaydan sinyaller geldiğine dair bir sürü haber gördük. Çoğu da güvenilir kaynaklardandı. O kadar büyük bir evrende yaşıyoruz ki yalnız olma olasılığımız çok düşüyor. Eğer yalnızsak milyarlarca yıllık bir korku filmindeyiz demektir. :D

Kuran-ı kerim dünya'da 7 varlık olduğunu söylüyor. 2'sini bilmiyoruz. Belki de diğer dünyalar'da farklı dinler ırklar vardır?
Daha önce uzaydan sinyaller geldiğine dair bir sürü haber gördük. Çoğu da güvenilir kaynaklardandı. O kadar büyük bir evrende yaşıyoruz ki yalnız olma olasılığımız çok düşüyor. Eğer yalnızsak milyarlarca yıllık bir korku filmindeyiz demektir. :D

Hocam zaten ABD 1950'li yıllarda uzaya ışık göndermiş. Sonradan geri çekmişler. Neden olduğunu bilmiyorum. Galiba birkaç sinyal alınmış.

Geri
Yukarı