Evrende yalnız mıyız?

Evrende yalnız mıyız ?

• Oy verenlerin toplamı
    112
Raxacoricofallapatorius gezegeninde yaşayan Raxacoricofallapatorian'lar gerçektir kardeşim. Bunları bilim ve kitaplar size söylemez ama kanıtlanmıştır. Hatta bu yaratıklar ünlü kişilerin yerine geçerek, kılığına bürünerek dünyanın kaderine de yön vermektedirler. Kimin insan kimin Raxacoricofallapatorian olduğunu bilmemiz ise şu an mümkün değil. Araştırmanı öneririm.

Kısa cevap: Değiliz.

Kuran-ı kerim dünya'da 7 varlık olduğunu söylüyor. 2'sini bilmiyoruz. Belki de diğer dünyalar'da farklı dinler ırklar vardır?
Hocam bunu kim uydurup da ortaya attı bilmiyorum ama öyle bir şey yok. Kur'an'da hiçbir ayette böyle bir ifade geçmiyor. Olan belli başlı varlıklar sayılıyor zaten. Melekler, cinler vs..

Peki nasıl bir mantık hocam bu? Yanlış anlamayın lütfen sadece kesin konuşmanızı anlamıyorum.

Hocam şimdi şu açıdan bakalım, Evren'de yalnız değiliz diyelim, bu bana mantıklı gelmiyor. Çünkü Allah dünyayı bir sınav için yarattıysa. Mutlaka farklı gezegenlerde de farklı sınavları işleyen canlılar vardır. İnsan için söz etmiyorum. Bitki hayvan vs.

Jira'ya katılıyorum. Yanlız olmamıza ihtimal vermiyorum bile. Görmediğimiz, hatta varlığından haberimizin bile olmadığı birçok yer var.
Kendi galaksimiz bile devasa büyükken diğer milyonlarca galakside bir yaşamın olmamasını düşünmek insanoğlunun sahip olduğu bencilliğin dışa vurumu gibi geliyor bana. Kim bilir neler dönüyor oralarda acaba.

Ama yine de daha emekleme aşamasında olmayan bir çocuktan koşmayı beklemek aptallık oluyor. Gidemediğimiz, göremediğimiz, hissedemediğimiz şeyler hakkında konuşmalarımız bilinen bir gerçeğe dönüşene kadar aynı kapıya çıkıyor.

Kuran-ı kerim dünya'da 7 varlık olduğunu söylüyor. 2'sini bilmiyoruz. Belki de diğer dünyalar'da farklı dinler ırklar vardır?

Hocam zaten ABD 1950'li yıllarda uzaya ışık göndermiş. Sonradan geri çekmişler. Neden olduğunu bilmiyorum. Galiba birkaç sinyal alınmış.

Gördükleri şeyden korkmuşlardır. :)

Geri
Yukarı