Evreni yok edebilir miyiz?

Şu anki teknolojimizle imkansız. İlerleyen zamanlarda insanoğlu o kadar gelişirse çok büyük kütleleri bir araya getirip bir kara delik oluşturabilir ve bununla belli cisimleri yok edebiliriz. Otel yapmak için yapılan orman yangınları gibi.

Evreni yok etmek için evrendeki malzemeleri kullanırsak doğal olarak evreni evren ile yok etmiş oluruz, evrendeki malzemeler ile de evreni yok edemiyeceğimize göre evrendeki hiçbir şey ile evren yok edilemez :D.

Ne dedim la ben?

Merak ediyorum da evreni yok edebilir miyiz? Veya yok edebileceğimiz bir alet icat edebilir miyiz? Ettik diyelim sonucu ne olur?
Tip 4+ bir uygarlığın yapma potansiyeli olduğu kanaatindeyim. bazı bilim adamları tip3 ten sonra tip 4 adında hayali bir uygarlık düşünürler.)

Lakin biz , tip1 uygarlık , tip2 uygarlık için bile bir hayal Anti maddeyi bırak yok etmeyi elde etmeyi bile atom altı düzeyde yapabiliyorken yok etmemiz önümüzdeki 1 milyon yıl içinde mümkün gözükmüyor.

Sonuçları ne olur? O teknolojiye sahip bir canlu hiperuzaya da gidebileceğinden dolayı çok etkilenmez ve paralel evrenler teorisi doğruysa sadece okyanustan bir damla eksilir o kadar.

Geri
Yukarı