Evrim ile Hristiyanlık çelişir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ozaman bu söylediğine göre. Babamın boyu 170 Benim boyum 185. Ben evrim mi geçirmiş oldum? şimdi?
Ben farklı bir yaratığa mı dönüştüm? :)

Evrimi Boyut ile bağdaştırmak yeterince zekice değildi.
Farklı bir varlığa farklı elementler yada uzullar bulunsaydı medeniyetler arasında.
Ozaman evrim gerçekmiş diye düşünürdüm. Düşünmekten de öte zaten gerçek o olurdu. Ama öyle bile olsa parantez içinde yazıyorum. ( Bu bizi yine inançsız yapmazdı. Allah nasıl isterse öyle yaşamak zorundayız. Yani çok farklı varklıklara dönüşmüş olsak bile yine biz Evrimle bu varlığa dönüştük demezdik. Yaratıcının bizi o hale getirdiğini düşünürdük.
Sonuç olarak inanmakla alakalı bir durum bu.
Böyle bir insana Evrimi teorisini kabul ettiremezsin ki ...

Son düzenleme:
Evrim hakkında sana bilgi veren senin gibi bir insan. Hiçbir şey bildiğide yok.
Allah'ın gönderdiği peygamber sana gerçeği söylerken. Sen neden ısrar ediyorsun ki.
Evrilerek geldik yok kendiliğimizden oluştuk. Senin beynin yok mu birader?
Yoksa bile insanları kafir etme. Git ben evrilerek geldim. Beni kimse yaratmadı düşünceni kendi odanın içinde yaşa. Bu öyle insanlara tavsiye edebileceğin bir şey değil. İnsanlara bunu okumalarını tavsiye ediyorsan önce gerçek olduğundan emin olmak zorundasın.

Sen tanrı'nın varlığından eminsin yani. İronik.
Bunlar inanç işleri normalde tanımadığım insanlar umurumda olmaz ama ısrar etmeniz komik.

Hristiyan'lık dininin yaygın olduğu bir ülkede doğsaydın aynı şekilde Hristiyan olurdun çünkü doğduğun toplum bu dini kusursuz olarak görmeni sağlıyor.

Biraz kafası olan adam sorgular ben ne yapıyorum hangisi gerçek din olabilir diye. Araştırınca hepsi saçma geliyor zaten.

Söyle bakalım @718242 neden senin tanrın Allah olduda sen şu anda olduğu gibi namaz kılmazsa cehenneme düşecek ezik bir kul oldun? Bunu kim seçiyor?

O zaman bu söylediğine göre. Babamın boyu 170 benim boyum 185. ben evrim mi geçirmiş oldum? Şimdi?
Ben farklı bir yaratığa mı dönüştüm? :)

Aslında bu elemanla tartışmaya girmek bile saçma cevabına bak. Konudan çok çıkmaya gerek yok Hristiyan'lık evrimi kendi şartları ile kabul ediyor @68515 açıklamış üst mesajlarda.

3 semavi dine göre de çelişir. 3 semavi dine göre de, ilk insan Ademdir ve Tanrı tarafından insan olarak yaratılmıştır, insan soyu da oradan gelir. Yani semavi dinlere göre insanın evrimleşmesi falan yok, şimdiki insan ile ilk insan aynı.

Al işte adam sana aynısını söyledi. At gözlüklerini çıkart artık. Evrim gerçekte var olmayan birşey. Hayal ürünü.

Seni hatırladım geçen gün ban yedirmiştin bana. Ama bugün yazdığın yazı çok yerindeydi.
Mükemmel bir yorum.

Bütün semavi dinlerle çelişiyor. Evanjelistlerden geçti zaten bu evrim karşıtlığı.

Burada adem ile ilgili incil ayetleri var. İlk insan tasviri evrimle çelişir çünkü evrim teorisinde ilk insan figürü olamaz. Mutlaka aklına gelip bakmışsındır ama başlık altında kem küm edip hiçbir işe yaramayacak laf salatası yapmaktansa en azından bir fikir üretmeye çalıştım. Umarım işini görür.

Al işte adam sana aynısını söyledi. At gözlüklerini çıkart artık. Evrim gerçekte var olmayan birşey. Hayal ürünü.

Seni hatırladım geçen gün ban yedirmiştin bana. Ama bugün yazdığın yazı çok yerindeydi.
Mükemmel bir yorum.
Ne anlatıyorsun kardeşim sen? Bilim camiasının kabul ettiği evrimi sen nasıl hiçbir dayanağı olmayan argümanlarla yok sayıyorsun, yok diyorsun? Evrimin var olmadığını nasıl kanıtladın da yok diyorsun? Evrim yoksa insanlık nasıl türedi? Anlat bakalım. Konu sahibinin sorusuna gelirsek de, evet evrim ile Hristiyanlık çelişir. Evrim, tüm semavi dinlerle çelişir. Semavi dinlere göre Tanrı, ilk insanı yaratır ve dünyaya gönderir. Evrim dediğimiz şey ise bir süreç ile gerçekleşir. Bu süreç de az buz bir süreç değildir. Ayrıca dinler, bilimle çelişir. Bu gerçekleri kabullenin artık. Zaman geçtikçe din diye bir şey kalmayacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı