Evrim İle İlgili Sorularım

Konu yine benim inanıp inanmamama geliyorsa (ki fikrimi hiç bir yerde belirtmememe rağmen) konuda daha fazla yorum yapmama gerek yok zaten. Size de İyi forumlar 😄
Sen inanmıyorsun dediğim yeri gösterirsen buraya bir tane daha cevap yazmam, çeker giderim. Bu mesajlarındaki bizimle anlaşamazlığın nedir söyler misin madem? Neyi yanlış söylüyoruz da bize anlatamıyorsun doğrusunu?

Sen inanmıyorsun dediğim yeri gösterirsen buraya bir tane daha cevap yazmam, çeker giderim. Bu mesajlarındaki bizimle anlaşamazlığın nedir söyler misin madem? Neyi yanlış söylüyoruz da bize anlatamıyorsun doğrusunu?
Sorularımın cevaplanmasını bekledim, cevap basit evet veya hayır. Hiç bilmeyen birisine sadece soru sorduğunda “Senin inanıp inanmaman gerçeği değiştirmez evlat” diyen bir Biyoloji hocasının, “Evrim yoktur evlat” diyen Biyoloji hocasından da bir farkı olmayacağını söylemek isterim bir de.

Sorularımın cevaplanmasını bekledim, cevap basit evet veya hayır. Hiç bilmeyen birisine sadece soru sorduğunda “Senin inanıp inanmaman gerçeği değiştirmez evlat” diyen bir Biyoloji hocasının, “Evrim yoktur evlat” diyen Biyoloji hocasından da bir farkı olmayacağını söylemek isterim bir de.
Evrim yoktur diyen biyoloji hocasının da öğretmen olarak bir değeri yoktur zaten. Sorduğun soruya cevap verdim, sen neye diretiyorsun benim anlamadığım o? Ne sorduysan söyledim, senin inanman da inanmaman da teoriden bağımsızdır dedim. Neden, çünkü bu bir inanç değildir, bilimdir.

Soru soruyorsun ve tartışma ortamı olmamasını mı bekliyorsun? Dostum bak harbiden diyorum benim gibi anlayışlı biri yerine, kaba ve fikrinden doğru ya da yanlış asla sapmayacak ve biraz da olsun kelimeleri iyi kullanabilen biriyle konuşmaya çalışsanız demek cidden pes edersiniz herhalde. Neyse 😄
Dipnot:
Tartışma ile kavga aynı şey değildi
Sen anlamıyorsun galiba. Tartışma ortamının olmasını isterim ama kavga ortamı istemiyorum. Burada anlaşılmayacak ne var anlamadım ki. Nereye tartışma çıkmasın yazmışım hem?

Evrim yoktur diyen biyoloji hocasının da öğretmen olarak bir değeri yoktur zaten. Sorduğun soruya cevap verdim, sen neye diretiyorsun benim anlamadığım o? Ne sorduysan söyledim, senin inanman da inanmaman da teoriden bağımsızdır dedim. Neden, çünkü bu bir inanç değildir, bilimdir.
Evet, bu arada konu boyunca bana Teori’yi açıklama çabanızı takdir ediyorum. Konu zaten sönerken benim de size önerim Teori ve Kanun ilişkisini araştırın birbiriyle olan bağlantılarını ve aralarında olan ince çizgiyi. İyi forumlar 😄

Evet, bu arada konu boyunca bana Teori’yi açıklama çabanızı takdir ediyorum. Konu zaten sönerken benim de size önerim Teori ve Kanun ilişkisini araştırın birbiriyle olan bağlantılarını ve aralarında olan ince çizgiyi. İyi forumlar 😄
Teori ve kanun ilişkisini biliyorum, benim tek anlayamadığım şey sizin konu boyunca nereye varmaya çalıştığınız, bu da zaten konunun en büyük gizemi olarak kalacak herhalde, iyi forumlar.

@Gerek "Yine geldiler" derken konuyu baltalayacağınızı düşünmüştüm. Genellikle bilim konularında böyle oluyor çünkü. Tartışmayı bir mesajımda yazmışım, orada haklısınız ama demek istediğimin farklı olduğunu biliyorsunuzdur sanırım. Bitwise haklı, yanlış anlaşılmalar için de özür dilerim. Böyle bir konunun kirlenmesini istemem çünkü. 🙂

Diğer konuda 18 sayfa tartıştım bana acıyın. Cidden çok yorucu ve faydalı bir tartışma oldu. Sözü diğer arkadaşlara bırakıyorum beni mazur gör.🙏

Evrim konusunda bilgili arkadaş çok. Bu site bu bakımdan güzel bir yer, eskiden böyle değildi. Son yıllarda bilim konularında bu kadar bilgili kişileri görmek umut verici.

Değerli arkadaşımız @Yararsız Üye o da birkaç gündür aşı konularıyla baya bir meşgul oldu, yazar mı bu konuya bilemiyorum.
Bence bos yere birbirinizin uzerine gitmeyin, Turkiye ortalamasinin cok uzerinde bir tastisma donmus burada.
Bir de hele sen bizim diğer konuyu gör, baktın mı bilmiyorum, yazdığını hatırlamıyorum 19 sayfa sürdü ve kilitlenmedi.
göz bozuklukları meydana geliyor ve köreliyor.
Evrim kusursuz değil de ondan.

Yeni konular

Geri
Yukarı