Evrim maymundan insana gelmek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslümanlıkla alakası yok.

Nasıl alakası yok? Hristiyanlara sorsan geneli kabul eder ama Müslümanlara sorsan yok biz topraktan, cennetten geldik der. Şuan Müslümanların durumlarını da görüyoruz ayrıntıya girmeyecem. Hristiyanlar bilimde ve teknolojide çığır açtı adamlar uçtu gidiyor uzaya kadar.

Mikro evrimi kabul ediyorsan makro evrimide kabul etmek zorundasın çünkü mikro evrim birikerek makro evrimleri oluşturur uzun zaman içinde. Bir kanyonu gördüğümüzde buranın çok önceden güçlü bir ırmak, akarsu olduğunu anlamak için o kanyonun milyonlarca yıl önceki halini görmemize gerek yoktur. Canlıların evrimide böyledir. Kanyondaki akarsuyun tabaka tabaka aşındırdığı yüzey gibi aşama aşama canlıların genomlarında ve fosillerinde evrimini görürüz. Mutasyonlar, doğal seçilim baskısı, milyonlarca yıl ve doğal izolasyon şartları oluştuğunda evrim kaçınılmaz bir gerçektir.

Nasıl alakası yok? Hristiyanlara sorsan geneli kabul eder ama Müslümanlara sorsan yok biz topraktan, cennetten geldik der. Şuan Müslümanların durumlarını da görüyoruz ayrıntıya girmeyecem. Hristiyanlar bilimde ve teknolojide çığır açtı adamlar uçtu gidiyor uzaya kadar.
Bir sürü Müslüman dahi var tarihe bakarsan.
Örnek:

İbn-i Sina​

Evrim yoktur, sadece mutasyon vardır kanıtıma göre. Bir tane daha buldum ayrıca:

Al işte, saçma sapan YouTube kanallarından "Evrimi çürüttük eğeğeğeğ" diyen kanallardan videolar toplamış 😂
Evrimi çürüten bir şahıs olursa o şahısa Nobel Tıp Ödülü ve yüksek mevla para ödenir. Bilim adamların çoğu ödülü kazanmak ve tarihe ismini yazdırmak için Evrimi çürütmeye çalışıyor.

İsminle dalga geçmem gayet normal. Daha çok şey yazardım ama üslup cezası alırım. Bana "ükela" demen bile nasıl bir tip olduğunu açığa koyuyor.

Sıradan bir müslümanım.

Bilimi inkar etmiyorum, makro evrimi inkar ediyorum. Bana yazmayın.

Makro evrimi inkar edince de bilimi inkar etmis oluyorsun.

Problem neyi inkar ettigin degil, inkar etme bicimin. Senden "mantiksiz" disinda bir arguman okumadim, bir sey bilmeden inkar edenlere ne denir?

Yalnız ortak atadan gelsek ne oluyor, topraktan çıksak ne oluyor, maymundan gelsek ne oluyor? Bu durumun tam olarak bizimle ilgisi ne? Adam DeFacto mağazasında günde 700 kıyafet katlıyor diyorsun "bak kardeşim biz ortak atadan geldik" yani bu durumda tam olarak ne yapması gerekiyor bu kişinin ve biz neyi tartışıyoruz?

Evrim kanun değil teoridir. Evrim teorisi doğa kanunlarını doğrular. İlkokulda teorinin ne demek olduğunu yanlış öğrettikleri için millet kanıtlanmamış fikir olgusu sanıyor. Teori demeniz gerekiyor. Daha sonraki konuşmalarda evrim karşıtlarının eline gereksiz koz vermeye gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı