Evrime inanıyor musunuz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an bahsettiğin şeyler adaptasyonun çeşitleri. Adaptasyon çevreye uyum sağlama evrim ise daha uzun süren maymundan gelme gibi bir olay. Mesele sibirya kurdunun doğal ortamı sence ılıman iklim mi? Uzun yıllardan sonra adaptasyona uyması sonucunda ılıman iklime alışıyor.
Adaptason; doğal zeçilim yoluyla meydana gelen evrimsel gelişimlere verilen addır. Evrim adaptasyon ile başlar.

Evrim vardır, hala insan ırkı olarak evriliyoruz.
Zamana göre insan ırkı değişiyor elbet.
Ancak maymundan evrildiğimize inanmıyorum. Zaten bu bir teori. Ancak evrildiğimiz bir gerçek.

Güneş her gün doğudan çıkıp batıdan batıyor. Mevsimlerin değişmesi, gece ve gündüzün mükemmel bir şekilde uyum sağlaması. Hepsi ALLAH' ın varlığının delili.
Kardeşim burada din tartışması yapmıyoruz. Ayrıca bahsettiklerin yaratıcının kanıtı değil.

Şu an bahsettiğin şeyler adaptasyonun çeşitleri. Adaptasyon çevreye uyum sağlama evrim ise daha uzun süren maymundan gelme gibi bir olay. Mesele sibirya kurdunun doğal ortamı sence ılıman iklim mi? Uzun yıllardan sonra adaptasyona uyması sonucunda ılıman iklime alışıyor.

Adaptasyon: Adaptasyon veya uyum doğal seleksiyonda başarılı olmuş ona sahip olan organizmayı evrimsel olarak daha uyumlu kılan bir özelliktir.

Yıllar önce yaşamış canlıların günümüze gelinceye kadar geçirdiği değişim sürecine EVRİMLEŞME denir.

Neyse hocam anlayamayacağın şeyler söylemeyeceğim artık. Size iyi forumlar...

Güneş her gün doğudan çıkıp batıdan batıyor. Mevsimlerin değişmesi, gece ve gündüzün mükemmel bir şekilde uyum sağlaması. Hepsi ALLAH'ın varlığının delili.

Delil nerede? :D

Güneş her gün doğudan çıkıp batıdan batıyor. Mevsimlerin değişmesi, gece ve gündüzün mükemmel bir şekilde uyum sağlaması. Hepsi ALLAH'ın varlığının delili

Allah'ın varlığını kanıtlamanı istemiyor kimse. İstese bile, bu örnekler ile kanıtlayabileceğini zannetmiyorum.

Adem ve Havva'nın varılığını, Firavun'a ait olduğu iddia edilen cesedin gerçekten de ona ait olduğunu kanıtlamanı istiyorum. Lütfen :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı