Excalibur G770 3050 Ti kaç W tüketir?

CacaV1

Centipat
Daha fazla  
Excalibur G770 bilgisayarındaki 3050 Ti ekran kartı kaç W acaba? Sitesinde falan yazmıyor bulamadım. Eğer 35W falansa fiyat farkına değmez 1650'yle aynı oluyor.

Aynı model laptopu farklı sitelerden araştırabilirsiniz. Birinde mutlaka ekran kartının kaç W güç tükettiği ile alakalı bir bölüm bulursunuz. Ama benim de tavsiyem o modelden uzak durmanız. Programcı bir tanıdığım GTX 1650 kartlı G770 kullanıyor. Battlefield 1 gibi ağır oyunlarda 120-130 derece olduğunu söylüyor. Pek inandırıcı gelmiyor bana ama bilgisayardan da anlayan birisi yani. Şaka yapıyor gibi de değildi. Kısaca bütçeniz ile laptop öneri konusu açmanızı tavsiye ediyorum.

Aynı model laptopu farklı sitelerden araştırabilirsiniz. Birinde mutlaka ekran kartının kaç W güç tükettiği ile alakalı bir bölüm bulursunuz. Ama benim de tavsiyem o modelden uzak durmanız. Programcı bir tanıdığım GTX 1650 kartlı G770 kullanıyor. Battlefield 1 gibi ağır oyunlarda 120-130 derece olduğunu söylüyor. Pek inandırıcı gelmiyor bana ama bilgisayardan da anlayan birisi yani. Şaka yapıyor gibi de değildi. Kısaca bütçeniz ile laptop öneri konusu açmanızı tavsiye ediyorum.

120-130 derece ne hocam evin ortasına koysan ev 2 katlı olsa bile ısıtır üstüne sucuk yumurta kırar yersiniz.

120-130 derece ne hocam evin ortasına koysan ev 2 katlı olsa bile ısıtır üstüne sucuk yumurta kırar yersiniz.

Ben de şaşırdım ve inanamadım zaten. Boşta da 90 derece demişti. Çoğu anakart bu sıcaklıklarda erir, bu model dayanıklı diyor.

75W sanırsam. Arkadaşta vardı 11400h olanı. BF1 Ultra'da 83 gördük maksimum sıcaklık olarak. Hız kısma vs yoktu kasası güzeldi ama bu kadar şikayet alan bir seri olunca öneremiyorum. En iyisi daha güvenilir modeller araştırmak.

Ben de şaşırdım ve inanamadım zaten. Boşta da 90 derece demişti. Çoğu anakart bu sıcaklıklarda erir, bu model dayanıklı diyor.

1650 Ti olan modelden kullanıyorum şu an, 120-130 derece biraz abarti geldi bostayken 90 da ayni sekilde. Şu an Warzone'da 85-90 civari seyrediyor bazen 91-92 atiyor, eger pil %100 dolu degilse 95-97 buluyor sadece. Bostayken isinma sorunu olmuyor 50 civari seyrediyor. İsindigi zaman sag tarafta bariz hissediyorsunuz ama isindigini elinizi yakiyor resmen. İsinmasi evet biraz sorunlu ama bosta 90 oyunda 120-130 kadar degil, ki o derecede zaten PC kapatir kendini.

Casper Excalibur i5 9300H GTX 1650 kullanıyorum. 9. nesil laptoplarda insanlar genel olarak mutluydu. 10. nesilde sorunlar oluşmaya başlandı. 11. nesilde sorunlar arttı. RTX kartlarında ise daha da sorunlar çıkmaya başladı. Casper düzeltmiş artık deyip laptoplarını öneriyordum ama tekrar bozmuşlar.

Casper Excalibur i5 9300H GTX 1650 kullanıyorum. 9. nesil laptoplarda insanlar genel olarak mutluydu. 10. nesilde sorunlar oluşmaya başlandı. 11. nesilde sorunlar arttı. RTX kartlarında ise daha da sorunlar çıkmaya başladı. Casper düzeltmiş artık deyip laptoplarını öneriyordum ama tekrar bozmuşlar.

Casper hiçbir zaman kendini düzeltmesi. Sürekli iyi ekran kartı ve işlemci koydu, diğer donanımları arka plana attı. O yüzden sorunlu neredeyse tüm cihazları.

Geri
Yukarı