Başarılı Kurulum Excalibur G770 Clover Catalina

Yaklaşık 10 aylık emek. Hatalar baş ağrıları derken. Clover'la Catalina kurmayı başardım. Hazır evi kullandığım için Wi-Fi hariç her şey tanıtılmış halde geldi. Casper'da kullanacaklara tavsiyem, EFI'yi diske atmasınlar. Ben attım sistem kilitlendi ve açılmadı. HDD söküp başka bir PC'den Linux ile düzeltebildim.

Ekran Resmi 2022-04-21 10.48.41.png

Ekran Resmi 2022-04-21 10.48.59.png

Bugüne kadarki konularımda bana yardımcı olan. @Yiğit Gençer @453482 @tristessehivernale @yusufklncc'ye çok büyük teşekkürlerimi iletiyorum.
Kullanacaklar SMBIOS yenilemeyi unutmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir hocam deneyelim. Ancak ben kendi biosumu dumplayıp tekrar yazmaya çalıştığımda aynı hatayı veriyor. Sadece casperın bana attığı bios güncelleme aracı yazıyot. Acaba onun içine modlu biosu atamaz mıyız?
Durum böyleyse hiç uğraşmayalım direkt Casper güncelleme dosyasının içindeki fpt ile atmayı deneyelim hocam.

Durum böyleyse hiç uğraşmayalım direkt Casper güncelleme dosyasının içindeki fpt ile atmayı deneyelim hocam.

Tamam hocam oraya nasıl atacağımızı biliyor musunuz?
1651814757518.png

@myanlll buradan hangi dosyayı değiştireceğimi biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Tamam hocam oraya nasıl atacağımızı biliyor musunuz?
Eki Görüntüle 1379581

@myanlll buradan hangi dosyayı değiştireceğimi biliyor musunuz?
Sanırım şu .fd ile bitenin adını kopyalayıp kendi dump dosyanızı o şekilde adlandırıp orijinali silerek dump’ı içeri atmalısınız fakat aynı sürüm ya da eski sürüm hatası verebilir onu da platform.ini dosyasından düzenlemeniz gerekebilir. İntenette aratın ya da buraya yazın bakalım hata verirse, flag 0,1,2 şeklinde değiştirmek gerekiyordu [Version_Check] gibisinden bir şey olacak o .ini dosyasında Kusura bakmayın okuldan ötürü geç dönüyorum.
(Düzenleme; uzantıyı da .fd olarak değiştirmeyi unutmayın, garanti olsun.)

Son düzenleme:
Sanırım şu .fd ile bitenin adını kopyalayıp kendi dump dosyanızı o şekilde adlandırıp orijinali silerek Dump'ı içeri atmalısınız fakat aynı sürüm ya da eski sürüm hatası verebilir onu da platform.ini dosyasından düzenlemeniz gerekebilir. İntenette aratın ya da buraya yazın bakalım hata verirse, flag 0,1,2 şeklinde değiştirmek gerekiyordu [Version_Check] gibisinden bir şey olacak o .ini dosyasında kusura bakmayın okuldan ötürü geç dönüyorum.
(Düzenleme; uzantıyı da .fd olarak değiştirmeyi unutmayın, garanti olsun.)

Dumpı aldınız mı hocam?

Platform.ini’de Secure Bios Check gibisiden bir değer var mı? Varsa ona da bakın bi hocam. Ben de araştıracağım şimdi.
Var hocam şu şekilde.
Kod:
[FlashSecureBIOSOverride]
EnableFlashSecureBIOSOverride=1
Action=1
;EnableFlashSecureBIOSOverride      (DWS)
;                  default : 0.
;                        0 : Disable action override. Use the action which returned from BIOS.
;                        1 : Enable the action override when flashing secure BIOS in OS.
;Action                             (DWS)
;                  default : 3.
;                        0 : S3.
;                        1 : Reboot.
;                        2 : Shutdown.
;                        3 : Do nothing.

Hata kodunu webde aratınca çıkanları atıyorum;

Hocam internette kayda değer bir şey bulamadım fakat şu adımları uygulamanızı istiyorum.
-Biosa girin ve f9 tuşuna basıp default ayarlara dönün.
-Intel Vmx disable
-Usb charger support disable
-Usb bios legacy support enable
-Secure boot sekmesinden
Secure boot option disabled olacak ve altındaki change to customization ve diğer ayarı da yes olacak şekilde onaylayın

-Current selected tpm device disabled
Pxe boot to lan disable
Sonra exit sekmesinden Exit saving changes diyerek tekrar dener misiniz? Ayrıca cmdyi yönetici olarak açın, modlu bios C: ana dizinine çıkarılmalı.
Bios ayarlarınız şu şekilde değil mi hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı