Başarılı Kurulum Excalibur G770 OpenCore Monterey

Zaten halihazırda Clover Catalina kullanıyordum. Geçenlerde OpenCore 0.8.1'in çıktığını gördüm denemekten zarar gelmez diye düşünüyordum ancak içimde hiç umut yoktu. Kurulumu başlatıp diğer odaya geçtim. Bir süre sonra gelip baktım ki kurulmuş. Çok şaşırdım. @myanlll hocam EFI aşağıda siz de kurun. Çok uğraştık ikimizde ama Excalibur için ilkleri başarmaya devam ediyoruz.

Ekran Resmi 2022-06-13 05.46.10.png

Hocam alcid ne girdiniz? Ses kartım ALC225.

Selamlar hocam. Bende de Excalibur G770 cihazından var. Sistemimde:
Intel Core i7 10750H işlemci
GTX1650 ekran kartı
Realtek Audio ses sürücüsü
16GB ram
bulunuyor.
Yukarda attığınız EFI'ler işe yaramadı, gri ekranda takılı kalıyor, bir tek Mouse imleci var. Benim sisteme uygun EFI dosyasını nerede bulabirim? Artı olarak BIOS ayarlarınız nasıl?

Son düzenleme:
Selam hocam. Bende de Excalibur G770 cihazından var. Sistemimde:
Intel Core i7 10750H işlemci.
GTX1650 ekran kartı.
Realtek Audio ses sürücüsü.
16 GB RAM.
Bulunuyor.
Yukarıda attığınız EFI'ler işe yaramadı, gri ekranda takılı kalıyor, bir tek mouse imleci var. Benim sisteme uygun EFI dosyasını nerede bulabirim? Artı olarak BIOS ayarlarınız nasıl?

BIOS'tan Secure Boot kapatıp şu EFI ile deneyin. EFI

BIOS'tan Secure Boot kapatıp şu EFI ile deneyin. EFI
Hocam siz bu EFI'yi yollamadan önce başka bir forumdan bir EFI buldum sorunu hallettim, kurulum bitti. Ancak bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum. Mesela ses çıkmıyor kurulacak Driver vs. var mı? Sonra Technopat kanalındaki rehberde OpenCore Configuration programındaki Platform Info seçeneğinde bir ayar yapmıştı işlemci vs. seçimi yapıyordu, orada benim işlemcim gözükmüyor, oradan bir seçim yapmam gerekiyor mu?

Hocam siz bu EFI'yi yollamadan önce başka bir forumdan bir EFI buldum sorunu hallettim, kurulum bitti. Ancak bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum. Mesela ses çıkmıyor kurulacak driver vs. var mı? Sonra Technopat kanalındaki rehberde OpenCore Configuration programındaki platform ınfo seçeneğinde bir ayar yapmıştı işlemci vs. seçimi yapıyordu, orada benim işlemcim gözükmüyor, oradan bir seçim yapmam gerekiyor mu?

Hocam bu Mac hakkında kısımını atar mısınız?

Hocam kusura bakmayın bayağı geç dönüş yaptım çünkü bilgisayara Dual Boot şeklinde kurmaya çalışıyordum başardım. Bu Mac hakkında kısmı da ektedir. Şöyle söyleyeyim ses yok artı olarak iClouda bağlanmıyor cihaz desteği yok tarzı bir hata veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-12-24 18.04.04.png
    Ekran Resmi 2022-12-24 18.04.04.png
    76,2 KB · Görüntüleme: 33
Hocam kusura bakmayın bayağı geç dönüş yaptım çünkü bilgisayara Dual boot şeklinde kurmaya çalışıyordum başardım. Bu Mac hakkında kısmı da ektedir. Şöyle söyleyeyim ses yok artı olarak iclouda bağlanmıyor cihaz desteği yok tarzı bir hata veriyor.

iCloud için bunu yapın.
Sese de hala uğraşıyorum bir çözüm bulabilirsem haber veririm.

iCloud için bunu yapın.
Sese de hala uğraşıyorum bir çözüm bulabilirsem haber veririm.
Hocam HDMI'yı aktif etmenin bir yolu yok mu?

Hocam HDMI'yı aktif etmenin bir yolu yok mu?
Malesef bu bilgisayarlarda hdmi portu nvidia ekran kartına bağlanmış. Mac os da da şu anlık nvidia çalıştıramıyoruz. Dolayısyla mümkün değil. İleride nvidia desteği gelirse olabilir.

Geri
Yukarı