Excalibur G770 Touchpad donuyor

Attığım sürücüyü denediniz mi?
Henüz denemedim ancak deneyip biraz kullanıp tekrar aynı sorunu yapıp yapmadığını eklerim.

Bu ZIP dosyasını indirin ve çıkartın. İçerisindeki "Setup.exe" isimli kurulumu çalıştırın. Bitince sistemi yeniden başlatın. Sonra da Aygıt Yöneticisi içerisinden güncellemenin olup olmadığını kontrol edin.

Verdiğiniz şeyi kuracaktım ancak garip bir şekilde o zamandan beri touchpad sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İstemeden bir şekilde ben mi düzelttim yoksa kendiliğinden mi düzeldi bilmiyorum ama bunu kurmadan düzeldi bir şekilde.

Son düzenleme:
Excalibur G770 i7 9750H işlemcili model için problemi çözdüm sanırım.

+Chipset Driver'ı güncelleme.
+Bios güncelleme.

Arkadaşlar bende de aynı problem vardı yaklaşık 2 senedir yaşıyorum, servise gitti geldi ama çözülmedi problem yok denildi geri gönderildi tahmin ediyordum da zaten, neyse çözümü buldum diye düşnüyorum çünkü 1 gündür hiç takılma donma tepkisizlik yaşamadım.
-Chipset Driver Güncelleme
Sorun Casper'ın web sitesinde bulunan driver'ların tamamen güncel olmamasıyla alakalı.
Bu modelde chipset olarak Intel HM370 (Cannon Lake-H) kullanılıyor.
Bilgisayarınızdaki Chipset modelini öğrenmek için alttaki yazıyı okuyun.

Üstteki Linten en son Chipset driver'ını indirin kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın, sorun muhtemelen çözülecektir.

Farklı nesil ve ya işlemcili bilgisayarlarda sorun yaşayan arkadaşlar için de güncel chipset driverı bulmayı anlatayım.
Hwinfo yazılımını indirin açın açılan ilk ekranda orta bölümde Yonga Seti: diye yazan bölümde chipset modeliniz bulunur bende chipset olarak Intel HM370 (Cannon Lake-H) bulunuyor. Bu kısmı kopyalayıp Google ile aratın intelin web sitesine gidin ve indirmeler'e basın intel inf utility diye yazan sürücüyü indirip kurun. Eğer kurduğunuz sürücü bilgisayardaki sürücüden düşük bir versiyonsa uyarı olarak size bildiriyor.
-Bios Güncelleme
Arkadaşlar bios güncellemek için Casper destek [email protected] ile mail yoluyla iletişime geçip bilgisayar modelinizi ve bios sürümünüzü paylaşıp en güncel versiyonu istemeniz gerekiyor hızlı dönüş sağlıyolar yönergeleri ve uyarıları içeren bir zip halinde size gönderiyorlar.

Umarım yardımcı olmuşumdur teşekkürler.

Son düzenleme:
Excalibur G770 i7 9750H işlemcili model için problemi çözdüm sanırım.

+Chipset Driver'ı güncelleme.
+BIOS güncelleme.

Arkadaşlar bende de aynı problem vardı yaklaşık 2 senedir yaşıyorum, servise gitti geldi ama çözülmedi problem yok denildi geri gönderildi tahmin ediyordum da zaten, neyse çözümü buldum diye düşnüyorum çünkü 1 gündür hiç takılma donma tepkisizlik yaşamadım.
-Chipset driver güncelleme.
Sorun Casper'ın web sitesinde bulunan Driver'ların tamamen güncel olmamasıyla alakalı.
Bu modelde chipset olarak Intel HM370 (cannon Lake-h) kullanılıyor.
bilgisayarınızdaki chipset modelini öğrenmek için alttaki yazıyı okuyun.

üstteki linten en son chipset Driver'ını indirin kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın, sorun muhtemelen çözülecektir.

Farklı nesil veya işlemcili bilgisayarlarda sorun yaşayan arkadaşlar için de güncel chipset driverı bulmayı anlatayım.
HWiNFO yazılımını indirin açın açılan ilk ekranda orta bölümde yonga seti: Diye yazan bölümde chipset modeliniz bulunur bende chipset olarak Intel HM370 (cannon Lake-h) bulunuyor. Bu kısmı kopyalayıp Google ile aratın Intel'in web sitesine gidin ve Indirmeler'e basın Intel inf Utility diye yazan sürücüyü indirip kurun. Eğer kurduğunuz sürücü bilgisayardaki sürücüden düşük bir versiyonsa uyarı olarak size bildiriyor.
-BIOS güncelleme.
Arkadaşlar BIOS güncellemek için Casper destek [email protected] ile mail yoluyla iletişime geçip bilgisayar modelinizi ve BIOS sürümünüzü paylaşıp en güncel versiyonu istemeniz gerekiyor hızlı dönüş sağlıyolar yönergeleri ve uyarıları içeren bir ZIP halinde size gönderiyorlar.

umarım yardımcı olmuşumdur teşekkürler.

Merhaba hocam G770için HM470 (Comet Lake pch-h) için chipset driver bulamöadım ben nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı