Excalibur G770 vs Ideapad Gaming 3

Alırsam sıkıntı yaşamam değil mi bu benim için önemli bir karar.

Ben memnunun açıkçası dedim ya test yapabilirz kararı sen verirsin şu an yüklü PC'yi zorlayacak oyun God of War var istersen onda bir test yapabilirz.

İki güne yaşarsın alma. Aç bak kaç konu var kaç kişi mağdur. Burada 100 kişi alma diyor 5 kişi al diyor almaya daha yakınsınız anlamadım gitti. Malzeme kalitesi berbat direkt. Parayı çöpe at daha iyi.

Hocam kullandınız mı?

Excalibur control center da ayarım herzaman performans modunda oluyor sadece oyun oynamak için kullanıyorum.turbo fanları açıyor evet biraz seste yapıyor ama soğutuyor sesten şikayet etseler tamam diyecem doğru ses yapıyor ama soğutmama gibi bişeyi söz konusu değil

Excalibur Control Center da ayarım her zaman performans modunda oluyor sadece oyun oynamak için kullanıyorum. Turbo fanları açıyor evet biraz seste yapıyor ama soğutuyor sesten şikayet etseler tamam diyeceğim doğru ses yapıyor ama soğutmama gibi bir şeyi söz konusu değil.

Hocam ben oyun oynarken Turbo fan açmasam çok ısınır mi?

Kullanıyorum memnun değilim.

Bir laptop 6000RPM 2 tane fan ve altında soğutucuyla 20 küsur watt çekerken nasıl 100 derece olabilir ya?

Merhaba. Öncelikle bende bir Casper Excalibur kullanıcısıyım. Modeli G770, i5 1300h, 8 GB RAM, GTX1650, 512 GB Intel SSD. Birkaç gün önce laptopuma 8 GB RAM taktırmak için Vatan Bilgisayar'a gittim. RAM'i takmak için laptopun arkasını açtığımızda çok vahim bir görüntüyle karşılaştık. 3 yıl oldu bu laptopu alalı ve aldığımdan itibaren hiçbir bakımını veya temizliğini yapmamıştım. Soğutma borusunun içinden inanılmaz bir toz yumağı çıktı ve termal macunları da kurumuştu. Temizliğini yapıp termal macunları yeniledik ve 8 GB DDR4 3200 MHz RAM'ı taktık. Laptopum şu an gayet sağlıklı bir biçimde soğutma işlevini yerine getiriyor ve sanki laptopta bunca yıl eksik olan 8 GB RAM miş de onu takınca tamamlanmış gibi. Bakımını yaptırmanızı tavsiye ederim.

Test yaparsanız mutlu olurum ve sizin Excalibur G770 almanızın sebebi neydi.

Ben aldığım zaman 9800 10k arası bir fiyata aldım inanın tam hatırlamıyorum bir de tasarımı hoşuma gidiyordu fiyatta uygundu.

Merhaba. Öncelikle bende bir Casper Excalibur kullanıcısıyım. Modeli G770, i5 1300h, 8 GB RAM, GTX1650, 512 GB Intel SSD. Birkaç gün önce laptopuma 8 GB RAM taktırmak için Vatan Bilgisayar'a gittim. RAM'i takmak için laptopun arkasını açtığımızda çok vahim bir görüntüyle karşılaştık. 3 yıl oldu bu laptopu alalı ve aldığımdan itibaren hiçbir bakımını veya temizliğini yapmamıştım. Soğutma borusunun içinden inanılmaz bir toz yumağı çıktı ve termal macunları da kurumuştu. Temizliğini yapıp termal macunları yeniledik ve 8 GB DDR4 3200 MHz RAM'ı taktık. Laptopum şu an gayet sağlıklı bir biçimde soğutma işlevini yerine getiriyor ve sanki laptopta bunca yıl eksik olan 8 GB RAM miş de onu takınca tamamlanmış gibi. Bakımını yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada size tavsiyem excaliburada ömür boyu garanti var orada bedava temizlik işlemi yapıyorlar ben aldıktan 3 ay sora sırf denemek için göndermiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı