Excalibur G870 Voltaj ve MHz Düşüklüğü

Çağrı2600

Hectopat
RAM
32 GB RAM
SSD veya HDD modeli
1TB M.2 SSD
Ekran kartı
RTX3060
İşlemci
i7 12650H
Bilgisiyarımı Şubat 2023 tarihinde aldım ve son 1 aydır anlık donmalar yapıyor bu genel olarak yapıyor masaüstündede oyunlardada google üzerindede gerçekleşiyor. 2 Kere Servise verdim fakat çözemediler. 1. Yetkili Şehir servisi diğeri Genel Merkeze Plaza'ya gitti. Herhangi bir sorun görülmedi bios güncellemesi yapıldı denildi diyip yollandı. Benchmark testlerinde herhangi bir sorun çıkmıyor fakat yapıyor yani sorunu hele hele güç isteyen oyunlarda dakika başına yapıyor. Minecraft'da bile yapıyor siz düşünün rica etsem çözüm önerin bir yol gösterin Paramızla rezil oluyoruz. 1 aydır hiç hevesim kalmadı oyun oynamaya kötü oyunları oynuyorum. Diğer türlü sürekli donuyor. Birde şöyle birşey keşfettim donma yaşandığında ekran kartının sıcaklığı düşüyor fakat bu durum normal diye düşünüyorum çünkü performansı kesiyor.

Screenshot_20230827_170144_Gallery.jpg
Screenshot_20230827_170139_Gallery.jpg

Görüldüğü kadarıyla işlemci kendini 380mhz'a düşürüyor ve bu yüzden drop yiyorsunuz. Sıcaklıklar ne kadar yükseliyor drop anında?

Bilgisiyarımı Şubat 2023 tarihinde aldım ve son 1 aydır anlık donmalar yapıyor bu genel olarak yapıyor masaüstündede oyunlardada google üzerindede gerçekleşiyor. 2 Kere Servise verdim fakat çözemediler. 1. Yetkili Şehir servisi diğeri Genel Merkeze Plaza'ya gitti. Herhangi bir sorun görülmedi bios güncellemesi yapıldı denildi diyip yollandı. Benchmark testlerinde herhangi bir sorun çıkmıyor fakat yapıyor yani sorunu hele hele güç isteyen oyunlarda dakika başına yapıyor. Minecraft'da bile yapıyor siz düşünün rica etsem çözüm önerin bir yol gösterin Paramızla rezil oluyoruz. 1 aydır hiç hevesim kalmadı oyun oynamaya kötü oyunları oynuyorum. Diğer türlü sürekli donuyor. Birde şöyle birşey keşfettim donma yaşandığında ekran kartının sıcaklığı düşüyor fakat bu durum normal diye düşünüyorum çünkü performansı kesiyor.

Eki Görüntüle 1919827Eki Görüntüle 1919826

Harici mi dahili ekran kartını mı kullanıyor kontrol edin. Ama dediğinize göre ısınıyor olabilir. (olbilir dediğime bakmayın %99) İyi bir termal pad ve altına soğutucu koyun ve deneyin bakalım.

Bunun gibi:

Isıdan dolayı oluyor tek çare soğutucu takmak.
Tüm foruma Excalibur almayın diye dil döküyoruz

Aynı PC bence de var ve Control Center'dan hangi modda olduğunuza bakarmı siniz? 2. fotoğraf da CPU 100derece çünkü.
Sistem Modu "Ofis Modu"
Gpu Modu "Harici Mod"

Bu arada 7 ay olmuş hocam alalı termal macun ve fan temizliğini yapın.
Önceki Serviste genel bakımı yapıldı fan, klave temizliği termal bakım. 2. Servisdede yapılmış. Tam Bakımlı şuanda.

Isıdan dolayı oluyor tek çare soğutucu takmak.
Tüm foruma Excalibur almayın diye dil döküyoruz
Daha öncesinde hiç böyle birşey olmamıştı. Ve sanırsam sorunu çözmüş gibiyim şuanda Şarj Adaptörünü çıkardım ve yaklaşık 20 dakikadır sorun olmadı.

Aynı PC bence de var ve Control Center'dan hangi modda olduğunuza bakarmı siniz? 2. fotoğraf da CPU 100derece çünkü.
Normalde 100'leri görmüyor fakat donma olmadan önce oluyor bu durum. 5 aydır soğutucusuz hiç bir kasma olmadan yüksek fpslerde oynuyordum son 1aydır böyle.

Şarj Adaptörünü çıkardığımda bi 30dk sorun yapmadı sonra şarjı azalmıştı taktım başka bir prize belki prizden kaynaklanıyor dedim yine aynı sorunu yaptı yaptığında adaptörü söktüm belki adaptörden diye yine aynısı sorun devam ediyor rica etsem bir yol gösterin.. :/ Bıktım şu işler ile uğraşmaktan.

Sorun devam ediyor hocam. Her oyunda bu sorunu yapıyor, adaptör sürekli olarak prize takılı bazen yapıyor bazen yapmıyor bu sorunu 300 fps'den birden 5-10fps'e düşüp ekran kartı işlemci gibi donanıma ms giriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı