Exper Karizma laptop aşırı ısınıyor

berke06

Decapat
Laptopum aşırı ısınıyor oyun oynarken işlemci sıcaklığı 75 dereceye kadar çıkıyor ve oyun performansım aşırı düşüyor. Bundan 1 yıl öncesine kadar yüksek ayarlarda oynadığım online oyunu şu an düşük ayarlarda bile oynayamıyorum. Fan temizliği yaptım termal macunu değiştirdim yine değişen bir şey olmadı.

Sorularım şunlar:

1 Belli bir süre sonra bakır borular eskiyip soğutmada performans kaybı yaşatır mı?
2 Fan belli bir süre sonra ömrünü tamamlayıp eskisi kadar performanslı dönemeyebilir mi?
Marka exper karizma.
Not: Resimde ki sıcaklık değeri pcnin boşta çalıştığı değerler.

sıcaklık.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopum aşırı ısınıyor oyun oynarken işlemci sıcaklığı 75 dereceye kadar çıkıyor ve oyun performansım aşırı düşüyor. Bundan 1 yıl öncesine kadar yüksek ayarlarda oynadığım online oyunu şu an düşük ayarlarda bile oynayamıyorum. Fan temizliği yaptım termal macunu değiştirdim yine değişen bir şey olmadı.

Sorularım şunlar:

1 Belli bir süre sonra bakır borular eskiyip soğutmada performans kaybı yaşatır mı?
2 Fan belli bir süre sonra ömrünü tamamlayıp eskisi kadar performanslı dönemeyebilir mi?
Marka exper karizma.
Not: Resimde ki sıcaklık değeri pcnin boşta çalıştığı değerler.

Eki Görüntüle 399989
Az önce PUBG oynarken işlemcinin 92 dereceye çıktığını gördüm. Benimkinin temizlik ve altına daha işlevsel bir soğutucu çekme vakti gelmiş. Sende bunları yapmana rağmen hala aynı mı oluyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı