Tor Browser güvenli ve yasal mı?

• Konuyu başlatan 78nX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 118
  • Görüntüleme 28B
Arkadaşlar, TOR tek başına size %100 koruma sağlamaz. ISS'ler sizin TOR kullandığınızı tesbit edebilir. Detaylı inceleme sonucunda izinizi de bulabilir. Bunu minimize etmek için VPN ile kullanmaya çalışın. TOR, tek başına kullanılması gereken bir tarayıcı değildir. :)

Ayrıca TOR kullanmak, herhangi bir şekilde illegal olarak adlandırılamaz. Bir çok güvenlik uzmanı ve şirketler, TOR'u kullanıyor. TOR kullanmak sizi illegal birisi yapmaz.

Arkadaşlar, Tor tek başına size %100 koruma sağlamaz. ISS'ler sizin Tor kullandığınızı tespit edebilir. Detaylı inceleme sonucunda izinizi de bulabilir. Bunu minimize etmek için VPN ile kullanmaya çalışın. Tor, tek başına kullanılması gereken bir tarayıcı değildir. :)

Ayrıca Tor kullanmak, herhangi bir şekilde illegal olarak adlandırılamaz. Bir çok güvenlik uzmanı ve şirketler, Tor'u kullanıyor. Tor kullanmak sizi illegal birisi yapmaz.

Hocam kaynak var mı?

Son düzenleme:
Hocam kaynak var mı?
TOR'un kendisi başlı başına bir kaynak. :) Yine de bir kaç kaynağı ekledim. Aşağıda ki makaleleri okursanız, detaylıca bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Tor'un kendisi başlı başına bir kaynak. :) yine de birkaç kaynağı ekledim. Aşağıda ki makaleleri okursanız, detaylıca bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Hocam hepsini okudum ve başka forumlara baktım ve çoğu kişi güvensiz diyor ayrıca bazı topluluklar bizi izliyormuş doğru mu?

Nerede yazıyormuş? Linkini atsana o sitenin, kaynağın.

1.sitede:
1612023088283.png

FBI, CIA ve NSA gibi üst kuruluşlar uğraş ile izleyebiliyorlar. Ve farkındasınız muhtemelen Tor amerikan askeri teknolojisinde kullanılmış şey. Yani normal kullanıcı öyle kolay bulamaz.

2. PC Hocası:

Tor nasıl güvenli değil :D? Madem güvenli değil, neden Amerika askeri birliği kullanıyor ve kullandı? Açıklar elbet mevcut, hatta bu sitenin, FBI'ın da açığı var. Açığı olmayan sistem yoktur.
1612023382455.png

VPN'i direkt temel almaz. VPN 1 tane ara sunucu gibi sanal özel ağ oluşturur. Tor ise birkaç Tor exit node kullanır. Yani 1 VPN sunucusu değil, 3,4,5 sunucu aynı anda değişir. Ek olarak buna güçlü şifreleme yaparak yapar. Al bu da kanıtı:
1612023854951.png

Gördüğün gibi 3 tane sunucudan geçiyor bağlantı.

1612023599802.png

Böyle demiş. Aslında pek de öyle değil. Güvenlik herkesin hakkı. Madem potansiyel suçlu oluyoruz, https://torproject.org sitesi surface webde? Niye site sahiplerini ve geliştiricileri tutuklamıyorsunuz?

1612023976934.png

Katman varmış. Normal internet de katmana ayrılıyor mu acaba :D? Ayrılmıyor tabii ki. Neye göre, hangi özelliklere göre orasını Allah bilir. Katman olayı tamamen saçmalık ve bir şehir efsanesi. Web ile uzaktan, yakından alakası olmayan arkadaşlar Deep Web diye geziniyor. Burada ne Taner hocamıza, ne de PC hocasına ithafen demedim. Youtube ve diğer forum sitelerinde dönen saçmalık. Neyi katmalıyorsunuz, niye bölüyorsunuz bilmiş değilim.

Sonuç: Toru normal işler için kullanacaksan sorun yok. Fakat durum malum, Türkiye garip yer. Dikkat etmende fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı