expressteknoloji.com sitesi güvenli mı?

"kendimize ait kargo" yalanı o kadar komik ki.. kör göze parmak misali.. koca ülkenin 81 ilinde şubeleri var mı da "kendi kargomuz" diyebiliyorlar? var diyelim hadi hiç sağda solda "express teknoloji" kamyoneti gördünüz mü? ben görmedim. adamlar alenen yalan söylüyorlar. o değil de etbis'e de mi güvenemicez bu kadar kolay mı ya
kardeş etbis e güvenmiştim bende etbis böyle bir firma var diye belgeyle alınıyormuş muhtemelen paramız gitti ben piyasa fiyatından 200 tl ucuz olunca olabilir diye aldım ancak diğer ürünleri inceleyince mesela tv lerde piyasa 5500 olan lar burda 3000 lira anladım ama geç kaldım
Kardeş etbis e güvenmiştim bende etbis böyle bir firma var diye belgeyle alınıyormuş muhtemelen paramız gitti ben piyasa fiyatından 200 TL ucuz olunca olabilir diye aldım ancak diğer ürünleri inceleyince mesela TV'lerde piyasa 5500 olanlar burada 3000 lira anladım ama geç kaldım
kardeş anladığım kadarıyla tam emin değilim ama dolandırıldık bankalar kredi kartı kullanılarak çekilen matrahı ertesi gün %3 komisyon alarak ödüyor dürüst esnaf niye 1 gün için %2 kaybetsin örnek 5000 liralık satış bu gün parayı alırsa 4750 lira yarın alırsa 4850 lira ip bağlantı adresi merkezi ingiltere sitede ankarada belirtilen adreste böyle bir firma yok gibi tek kişilisorumlu müdür şuayip çiftçi 22.06 2020.izmirde öyle bir yok gibi sabah yazdım kendi kargo şirketleri varmış dolandırıcı bunlar

Son düzenleme:
Merhaba,
Ben de bu siteden alisveris yapan "magdurlardan" biriyim. Telefon, email veya online chat yoluyla kesinlikle kendilerine ulasamiyorum. Siparis verdigim gun 4 farkli kargo sirketinden biriyle, o gun icerisinde urunumun gonderilecegi soylendi. Ancak aradan 3 gun vakit gecti ve kendilerinden bilgi alamadim. Az once siparis iptali talebi icin kendilerine yeniden email attim. Yanitlayacaklarini veya parami iade alabilecegimi kesinlikle dusunmuyorum ama gelisme durumunda sizlerle durumu paylasabilirim.

Turkiye'de insanlarin bu tarz dolandiricilik girisimlerine ciddi efor harciyor, oradan kazancaklari 3-5 liraya tenezzul ediyor ve bu kadar kisa vadeli doladiriciliga kafalarinin calisiyor olmasi cok cok ilginc. Hakkimi nasil arayabilecegim konusunda fikriniz var ise cevap verebilirseniz sevinirim.

Herkese gecmis olsun.

Bu saatten sonrası hukuka müracaat etmek umarım kolluk güçlerimiz en kısa sürede failleri yakalar. Devletimizin vermiş olduğu etis kaydı oda kaydını dolandırıcılığa alet ederek alıcıların siteye itibar etmelerini sağlayan kişi veya kişilerin hakettiği cezayı almalarını bekliyorum. Mesajlaşmada duran kişi sanırım yabancı uyruklu Türkçeyi iyi derecede biliyor zaman zaman imla hatası yapıyor. Ürünü kargoya verdik diyor az üzerine gidince paranızı 21 gün içinde iade edelim diyor. Niye iade ediyorsun ki siparişim kargoda, zamana oynuyorlar. Ne kadar zaman o kadar para. Sitenin IP'si İngiltere olarak görünüyor ama VPN kullanıyor olabilirler. E devlet mersis no sorgulamasında tek kişiye ait şirket. Kanunen temsile tek yetkili banka hesapları açan ve hesaba gelen paraları anında havale ve EFT ile başka hesaplara aktaran kişi olma olasılığı yüksek. Şahsın kimliğini kullansalar 4 banka 1 oda 1 dernek 1 maliye 1 etis işlemlerinin birinde açık verirdi ve halen karşılıksız satışa devam ediyorlar. Prensipli adamlar siz müşterilerimizi 24 saat dolandırmayız diye çalışma saatlerini bile belirlemişler. Ama her filmin her maceranın bir de sonu vardır genelde hep dürüstlük iyilik adalet kazanır

Merhaba,
Ben de bu siteden alisveris yapan "magdurlardan" biriyim. Telefon, email veya Online chat yoluyla kesinlikle kendilerine ulasamiyorum. Siparis verdigim gun 4 farkli kargo sirketinden biriyle, o gun icerisinde urunumun gonderilecegi soylendi. Ancak aradan 3 gun vakit gecti ve kendilerinden bilgi alamadim. Az once siparis iptali talebi icin kendilerine yeniden email attim. Yanitlayacaklarini veya parami iade alabilecegimi kesinlikle dusunmuyorum ama gelisme durumunda sizlerle durumu paylasabilirim.

Türkiye'de insanlarin bu tarz dolandiricilik girisimlerine ciddi efor harciyor, oradan kazancaklari 3-5 liraya tenezzul ediyor ve bu kadar kisa vadeli doladiriciliga kafalarinin calisiyor olmasi cok cok ilginc. Hakkimi nasil arayabilecegim konusunda fikriniz var ise cevap verebilirseniz sevinirim.

Herkese gecmis olsun

Bende dahil olmak üzere etis logosuna güvenip paramızı vermek için sıraya girdik yoğunluğa göre bence tahminim günlük ortalama 500 üzerinde hayali satış bankalar hala niye tedbir almıyor anlamadım bildirdiğim halde hesap noları 3 gündür aynı ve aktif çalışıyor internet ve mobil bankacılığına kapat kuzu kuzu gelsin bankaya bu gün itibarıyla 6000 kişi vardır 1000 TL bile olsa ki bu en düşük ürünler bile 1000 lira üzerinde en az 6 milyon kapmıştır diye düşünüyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iş sanırım son zamanlarda bayağı bayağı moda olmaya başladı.
Birileri çıkıyor, her şeyi kuralına, kitabına göre yapıp bir şirket açıp e-ticaret sitesi açıyor, ürünleri çok ilgi çekici fiyatlardan listeliyor, tabii ki elinde ürün yok.

İnsanlardan siparişleri ve parayı alıyor, gelen taze parayı mümkün olduğunca elinde tutup bu para ile ellerindeki parayı katlamaya çalışıyorlar artık borsa mı dersiniz, faiz mi dersiniz kumar mı dersiniz bilmem ama anladığım kadarıyla temel mantık bunun üzerinden işliyor.

Böyle sitelerden uzak durun, bildiğiniz yerden alışveriş yapın! Üç kuruş cebimde kalsın derken cebinizdeki 10 kuruştan olmayın.
Ayrıca yetkili mercilerin artık bu konuda bir şeyler yapması gerekiyor, resmen rezillik.

Düzenleme: Bu arada aklıma geldi bu şirket sahibi falan açıkça gözüküyor ama burada yazan ismin adına şirket açıldığından haberi bile olmayabilir malum Türkiye'de insanların detaylı kimlik bilgilerine erişmek ve adına şirket açmak çok da zor değil :/

Son durum bu arkadaşlar... İnsanlar devletin ETBİS'ine güvenip sipariş verdi şimdi de onaylanmamıştır yazıyor! Neler oluyor!?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200729-212616.png
    Screenshot_20200729-212616.png
    154,8 KB · Görüntüleme: 66
Son durum bu arkadaşlar... İnsanlar devletin ETBİS'ine güvenip sipariş verdi şimdi de onaylanmamıştır yazıyor! Neler oluyor!?
[/QUO

dolandırıcı oldukları ispatlandı etbis kaydından çıkarıldı etbis kayıtsız hala satışa devam ederse cezai işlem yapılır sonrasında kapatılır burdaki fark Etbis farkı yani muhatap ın kimlikleri belli tabi yurt dışına kaçmadılarsa bende şunu öğrendim tabi biraz geç oldu cepten eksi 1700 lira sonrası ETBİS sistemi firmanın resmi varlığını onaylıyor ve hangi şekilde tahsilat ödeme kanalları satış vs yapacağını önceden belirleyen kurallara uyma şartı ama bu seni beni dolandıramaz garantisi değil ancak aktif sermayesi kadar satış yapabilir gibi bir sistem gelirse o zaman garanti olur adı geçen yani bizi tokatlayan şirketin sermayesi 10.000 tl bunu öğrendim gitti param dedim ve gerçekte de maalesef öyle oldu yani şimdi bütün paraları attı ingiltereye ki ip si orda 10.000 lirayla öder artık herkese benim payıma da 2 lira gibi filan düşer heralde

Geri
Yukarı