F-35'ler Çok Yakında!

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, F-35 konusunda yaşananlar hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin ödemeleri yaptığını belirten Demir, “Biz ödemelerimizi yapıyoruz. Onlar teslimatları yaptılar, eğitimler devam ediyor. Bizim muhataplarımız dışında diğer politik yaklaşımların hiçbir değeri yok. Takvimde hiçbir şaşma yok.” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde de Türkiye'nin 4 adet F-35A için 356 Milyon $ ödeme yapacağı duyurulmuştu. LRIP-11 projesi kapsamında henüz üretilecek 141 adet F-35'in 91 adedi ABD'ye, 50 adedi ise program partneri ülkelere teslim edilecek.

Türkiye şu ana kadar 30 adet F-35A'nın kesin siparişini verdi. Opsiyonel satın alımlar dahilinde 116 adet F-35A ve F35B teslim almayı planlıyor. 16 Adet alınması planlanan F-35B'lere 16 adet F-35B de eklenebilir, henüz kesinleşmedi.

F-35'lerin gelmesini beklediğimiz kadar sevdiğimizi beklemedik be. (Bekledi) :puro::puro:

F35TSK.jpg

Kaynak için buraya tıklayabilirsiniz.

4 tanesine vereceğimiz parayı AR-GE'ye verip milli uçağa katkıda bulunabilirdik.
Ödeme yapıldığına göre söyleyecek tek şey hayırlı olsun, kazasız belasız kullanalım.
AR-GE olayını tam manası ile oturtamadığımız için bu paranın oraya gitmesi bence daha faydalı olmuş. Önce AR-GE kavramını bir oturtalım ülkemizde sonra üretime zaten geçilir mutlaka.
Şuna verilecek para fakir ve eğitime ulaşamayanlar için kullanılsaydı, onlarca yıl sonra kat kat fazlasını alabilirdik.
Ne alakası var hocam lütfen ya. İyi o zaman satalım topu, tankı, uçağı yaptıralım kütüphane ve okul. Yaşadığımız coğrafyada tepemize o saniye binmeyecek bir tane ülke gösterin bana sadece. Savunma sektörü de her zaman güncel ve etkin tutulmak zorundadır. Yoksa bir gün gelir okul okumuş insanlarımız boş otobüslerde ayakta gitmek zorunda kalır.

4 tanesine vereceğimiz parayı AR-GE'ye verip milli uçağa katkıda bulunabilirdik.
Ödeme yapıldığına göre söyleyecek tek şey hayırlı olsun, kazasız belasız kullanalım.
Güzel düşünce fakat bu uçağın üretimi ve seri üretimi on seneden fazla sürecek bir iştir.
İş gerçekten çok zorlu bir risk içeriyor gerçekten bu işi yapacak firma özellikle ana parçaları temin edecek yada yapacak kesin bir firma bulunduktan sonra testleri denemeler filan derken seri üretime geçmesi çok uzun zamanı alacaktır o yüzden şimdiden F-35 leri envantere alıyordur ama umarım yerli uçağımız yapılır. Daha Altay tankı seri üretime geçmedi bence ona daha çok ihtiyacımız var.

AR-GE olayını tam manası ile oturtamadığımız için bu paranın oraya gitmesi bence daha faydalı olmuş. Önce AR-GE kavramını bir oturtalım ülkemizde sonra üretime zaten geçilir mutlaka.

Ne alakası var hocam lütfen ya. İyi o zaman satalım topu, tankı, uçağı yaptıralım kütüphane ve okul. Yaşadığımız coğrafyada tepemize o saniye binmeyecek bir tane ülke gösterin bana sadece. Savunma sektörü de her zaman güncel ve etkin tutulmak zorundadır. Yoksa bir gün gelir okul okumuş insanlarımız boş otobüslerde ayakta gitmek zorunda kalır.
Orduda yapılan ile eğitimde yapılan şeylerin etkisini, bütçesini, yararını zaten biliyoruz. Eğitim rezalet durumda. Ben demiyorum ki orduda bir şey yapmayın ama ülkenin durumu böylesine vahimken bunlar lüzumlu şeyler değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı