Türkiye F-35'lerine Polonya Talip - Türk Ekiplerin F-35 Eğitimi Durduruldu

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Pentagon sözcüleri bu hafta itibari ile Türk Hava Kuvvetleri'nin Luke Hava Üssü'ndeki pilot ve bakım ekibinin eğitimlerinin durdurulduğunu açıkladı. Bu bilgi, Reuters haber ajansına Pentagon Sözcüsü Mike Andrews tarafından verildi.

Sözcü, uçuşların ve uçakların bakım faaliyetlerinin durdurulduğunu ve şu an için uçuş olmadığını belirtti.

F-35 programında dört pilot, iki eğitmen ve ayrıca eğitim alan yaklaşık 20 bakım personeli bulunuyor.

------------------------

Polonyalı yetkililerin, ABD’nin Türkiye’ye teslimatını iptal etmesi durumunda F-35 uçaklarının kendilerine teslim sürecini hızlandırmayı umdukları bildirildi.

Varşova, ABD’nin Türkiye’ye teslimatını iptal etmesi durumunda F-35 uçaklarının Polonya’ya teslim sürecini hızlandırmayı umuyor.

Polonya yetkilileri, Türkiye'ye F-35 teslimatları iptal edilirse F-35 uçakları için ilk sırada olduklarını söylediler ve F-35'leri istediklerini de aktardılar.

f35 turk ekip.jpg

1870304_2_1526021099XVc40.jpg

Hala F-35 uçağını savunan var mı acaba:) Ne zaman söylediğimi bile hatırlamıyorum bu iş elimizde patlayacak diye ama her konuda olduğumuz gibi ileri görüşlülüğümüz yine sıfır bu konuda da. Polonya zaten etliye sütlüye karışmayan bir ülke, bir de üstüne sınır olarak Rusya'ya yakın olması F-35 konusunda sorunsuz bir anlaşma olacağının garantisi bence.

Polonya fırsattan istifade 🤣

İki ülke de inatçı. Bari S-400'leri yatırmayalım diyorum.
Kuzey çakalı ya onlar:) F-35 her daim sorun çıkaracak zaten. İdamesi vs. hep dert olacak. Aksine Polonya ise bir o kadar kolay kullanacak bu uçakları:)

Kuzey çakalı ya onlar:) F-35 her daim sorun çıkaracak zaten. İdamesi vs. hep dert olacak. Aksine Polonya ise bir o kadar kolay kullanacak bu uçakları:)
Öyle. Alsak da rahat kullanabileceğimizi sanmıyorum bu saatten sonra. ABD'nin bedduasını üstümüze aldık :)

2-3 dandik parça dışında bir şey ürettiğimizi zannetmiyorum adamlar onu kendileride halleder.
2-3 dandik parça mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı