F/P Ekipman ve Monitör Önerisi

AcemiTeknocu

Kilopat
Arkadaşlar indirimleri tam takip edemedim. Elimde 2000 TL gibi bir bütçe var. Daha aşağısı olursa daha iyi olur. Sistemim G4600 ve GT 1030'lu bir PC. 144 Hz monitörler 1000-1200 TL'ye kadar düşmüş durumda. VA veya IPS panel monitör arıyorum. Sadece LoL oynuyorum. Zaten sistem de bu kadar götürüyor ve bana yetiyor. Ekipmanlarım da 10 TL'lik klavye, fare ve 12 senelik 900P bir monitör. Klavye, fare ve kulaklık arıyorum. Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
144 HZ farkını anlamak için ekran kartı, 144 FPS üstüne çıkabilmesi gerek. Bu yüzden gelecekte sistem ugrade veya değişikliğe gidilmeyecekse gereksiz. Ekipman için bütçe nedir ?

Alabilirsiniz, Ha bu arada Mouse ile fare aynı haberiniz olsun.

Bence gidip sistemine güzel bir upgrade yap.

Mesela B450M, Ryzen 1600 alınıp kalan para ile RX 570 alınabilir ama monitör istiyorsan 1080P 1 MS monitör alınıp kalan para ile ekipman alınabilir.

İşlemci koymanın sebebi eğer ileride ekran kartı alırsan (RX 570-580-590 gücünde) daha az masraf yaparsın.

Arkadaşlar sistem bana gayet yeterli geliyor. Yazım yanlısı yapmışım. Kulaklik da istiyorum. Gamepower MEI düşünüyorum. İndirimde gördüğünüz ve önerdiğiniz ekipman önerileri yapar mısınız ? Bu işte pek iyi değilim.

Alabilirsiniz, Ha bu arada Mouse ile fare aynı haberiniz olsun.
Düzelttim. Bu arada TN panel öneriniz. Daha önce güzel bir monitörüm olmadı. Rekabetçi oyun da oynamam. Hem ips hem 144 hz monitör var mı? Hatırladığım kadarıyla vardı ama ismini unuttum.

Önerir misiniz? Ölü piksel şikayetleri mevcut. Bu arada 75 hz ips monitör alsam çok birşey kaybeder miyim ?
144 HZ farkını anlamak için ekran kartı, 144 FPS üstüne çıkabilmesi gerek. Bu yüzden gelecekte sistem ugrade veya değişikliğe gidilmeyecekse gereksiz. Ekipman için bütçe nedir ?
Sistem uprage edilmeyecek. Sadece 12 13 senelik monitörümden kurtulmak istiyorum. Almışken ekipman da almak istiyorum. Bunları 1500 bandında halledebilirsem ne mutlu bana. Profesyonel kullanıcı değilim. Müzik için kullanırım kulaklığı. Fare ve klavye de üzmesin yeter düşüncesindeyim. 144 hz almak konusunda da kararsız kaldım ama deneyimlemek de istiyorum.

Önerir misiniz? Ölü piksel şikayetleri mevcut. Bu arada 75 hz ips monitör alsam çok birşey kaybeder miyim ?
Genel kullanım için 144Hz tavsiye ederim, 200-300 TL Fazla verip 2 Kat tazeleme hızı olan monitör almak daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı