F/P "mekanik" klavye önerisi

Bütçe
0-500₺
Şöyle bir şey söyleyeyim o zaman, switchlerden anlamadığım için aslında biraz cahil cahil yazdım konuya açıklamayı. Küçük enter'a alışmaya çalışabilirim eğer Red Switch dediğiniz şey benim istediğim o tıkır tıkır tuşa basma hissiyatını verebilen bir klavye ise.
Aaa ama bunda numpad tuşları da yok, mekaniklerde numpad tuşu yok mu?

Şöyle bir şey söyleyeyim o zaman, switchlerden anlamadığım için aslında biraz cahil cahil yazdım konuya açıklamayı. Küçük enter'a alışmaya çalışabilirim eğer Red Switch dediğiniz şey benim istediğim o tıkır tıkır tuşa basma hissiyatını verebilen bir klavye ise.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blue Switch çok seslidir, travel distance'ı Red'e göre daha fazladır. Red sessizdir, travel distance'ı düşüktür. Bu videoda tüm switchlerin ses testini ve karşılaştırmasını bulabilirsiniz.
Aaa ama bunda numpad tuşları da yok, mekaniklerde numpad tuşu yok mu?
TKL yani Ten Keyless klavyelerde Numpad yoktur. Red Dragon'un o modeli TKL'dir. Benim kullandığım Alloy Origins Core klavye de TKL'dir. FPS/TPS oyunlarında Numpad kullanılmadığı için, alandan kazandırdığı için ve fiyatları tam boy klavyelere göre genelde daha uygun olduğu için TKL tercih fazlasıyla tercih edilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blue Switch çok seslidir, travel distance'ı Red'e göre daha fazladır. Red sessizdir, travel distance'ı düşüktür. Bu videoda tüm switchlerin ses testini ve karşılaştırmasını bulabilirsiniz.

TKL yani Ten Keyless klavyelerde Numpad yoktur. Red Dragon'un o modeli TKL'dir. Benim kullandığım Alloy Origins Core klavye de TKL'dir. FPS/TPS oyunlarında Numpad kullanılmadığı için, alandan kazandırdığı için ve fiyatları tam boy klavyelere göre genelde daha uygun olduğu için TKL tercih fazlasıyla tercih edilir.
Nedense hepsi aynı geldi kulağıma (tuş takılı halleri)

Bu olabilir. Numpad isterseniz Kailh Box White Switch kullanan GK50 de çok güzeldir fakat bütçenizin üstünde kalıyor. Bu arada emin olun switchler arasında hissiyat ve ses farkı fark edilebilir düzeydi, mavi çok seslidir. Kailh Box White da öyle. K552 klavyeye 400 lira verilmez bence, RGB bile değil.

Konuya şöyle bir son düzenleme getirebilir miyim o zaman? Enter tuşunun önemi yok, küçük enter'a alışmaya çalışabilirim, klavyede bir şeyler yazarken tuşa vuruş hissiyatı istiyorum. Oyun elbet oynayacağım ama fps oyunlarından ziyade LoL, TFT oynuyorum, daha çok iş ve yazışma için kullanıyorum. Buna göre bir F/P önerebilirseniz anında sipariş vereceğim.

Nedense hepsi aynı geldi kulağıma (tuş takılı halleri)
Bazılarının sesleri çok benzer ancak Blue ve Red arasındaki ses farkı açıkça belli oluyor diye düşünüyorum. Eğer çok sesli, tıkır tıkır bir klavye istiyorsanız ve klavyede yazı yazmayı seviyorsanız Blue switch, sessiz ve evdekileri rahatsız etmeyen, yine de tıkır tıkır hissiyatı vermeye Blue kadar olmasa da devam eden, bir oyun klavyesi istiyorsanız Red switch tercih edebilirsiniz.

Bazılarının sesleri çok benzer ancak Blue ve Red arasındaki ses farkı açıkça belli oluyor diye düşünüyorum. Eğer çok sesli, tıkır tıkır bir klavye istiyorsanız ve klavyede yazı yazmayı seviyorsanız Blue switch, sessiz ve evdekileri rahatsız etmeyen, yine de tıkır tıkır hissiyatı vermeye Blue kadar olmasa da devam eden, bir oyun klavyesi istiyorsanız Red switch tercih edebilirsiniz.
Yalnız yaşıyorum evde rahatsız olacak kimse yok, sanırım arkadaşın önerdiği Red Dragon'u alacağım gibi duruyor o zaman.

Hangisi? K552 almanızı önermem, 350 liraya K553 var.

Şu an en mantıklı bu geldi, Blue Switch bir klavye öneriniz varsa eğer ona da yönelebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı