F1 2020 Sezonu tahminleri

Bazı nedenlerden dolayı antrenmanları takip edemedim, sürelere göre yorum yapabilirim. Yalnız Macaristan gibi downforce isteyen bir pistte hem de yağmurda 0.27 saniye farkla hızlı tur atabilmişse Ferrari en azından bir sorununu çözmüş herhalde. Vettel - Leclerc arasındaki sürenin fazlalığını da düşününce Vettel'in ekstra bir iş çıkarmış olma ihtimali de, Leclerc'in kötü gününde olma ihtimali de var gibi görünüyor. Yarışı merak ediyorum, asıl takip ettiğim kısım o olacak. F1 oyunlarında yağmurda yarışmayı en sevmediğim pistlerden biri Hungaroring çünkü aşırı kızaklamaya neden olan çok sayıda virajı var.

Daha önceki konuda hem BERWAR'ın bazı şeyleri gözden geçirmeme neden olması hem de geçen yıl yorumlarımda Vettel ile ilgili problemlerin kaynağını takım olarak görmüş olmama rağmen anlamadığım şekilde dönüp Vettel karşıtlığı yapmış olduğumu fark ettiğimden beri Vettel'e biraz vefa borcum oldu sanırım. :D Yalnız gene de McLaren taraftarı olarak podyumda turuncuları görmek istiyorum.

Bu arada Sainz oradan gene göz kırpmış bize, önceki hafta sıralamasının şans eseri olmadığını göstermiş gibi.

Mercedes'in 1 saniye fark atması korkunç. Ferrari'nin bu yarış rakibi pembe Mercedes olacak gibi. Bildiğimiz Mercedes ulaşılamaz gözüküyor.
Verstappen'in Albon'a 0.8 saniye fark atması acaba sadece pilot farkından mı kaynaklanıyor?

Mercedes Ferrari'yi denize dökmüş anlaşılan...
Verstappen'in Albon'a 0.8 saniye fark atması acaba sadece pilot farkından mı kaynaklanıyor?

Tüm arabayı Verstappen'e göre yapmalarının yanında Albon da iyi ver hızlı bir sürücü değil.

Bu arada Sainz oradan gene göz kırpmış bize, önceki hafta sıralamasının şans eseri olmadığını göstermiş gibi.
Sainz geçen sene zaten Norris'ten daha iyiydi, Sainz yarış temposu olarakta çok iyi. Geçen sene tek turda Norris'e karşı 11-10 kaybetti. Bugün de ikisinin tur dereceleri arasında sadece 0.060 fark vardı. Sainz geçen hafta çok iyiydi o da batarya ve pit stop sorunları yüzünden yarışı istediği yerde bitiremedi.

Macaristan gibi downforce isteyen bir pistte hem de yağmurda 0.27 saniye farkla hızlı tur atabilmişse Ferrari en azından bir sorununu çözmüş herhalde.
Yavaş viraj ve orta virajlarda geçen seneye göre daha iyi Ferrari. Motoru da güçlü olsaydı geçen sene gibi ve sürüklenme seviyesi de iyi olsaydı Mercedes'e yakın olabilirdi. Mercedes'in hız avantajı korkunç düzeyde adamlar medium lastikle, soft lastik kullanan Ferrari, Redbull, Mclaren'i denize döktü Q2 de.

Biraz garip bir durum. Gasly Red Bull'dan gittikten sonra podyum gördü. Ben F1 oynarken 1 sene sonunda Mclearen'ı bırakıp Red Bull'a gitmiştim ve rezil olmuştum😆 Verstappen beni her yarış tokatlıyordu.
Hamilton'un lastiği patladığı için pite girmesi gerekmiyor muydu? Açıklayacak olan varsa sevinirim.
Biraz garip bir durum. Gasly Red Bull'dan gittikten sonra podyum gördü. Ben F1 oynarken 1 sene sonunda Mclearen'ı bırakıp Red Bull'a gitmiştim ve rezil olmuştum😆 Verstappen beni her yarış tokatlıyordu.
Hamilton'un lastiği patladığı için pite girmesi gerekmiyor muydu? Açıklayacak olan varsa sevinirim.
@BERWAR @Yararsız Üye

@BERWAR @Yararsız Üye

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı