F1 2020 Sezonu tahminleri

Sağolsun Ferrari yine bizi şaşırtmayı başardı, SF90 modelinden bile yavaş bir araç ürettiler. Daha kötüsü olamaz derken Ferrari hep daha kötüsünü yapıyor.

Bu iddiaların hepsi yalan çıktı, motor tarafında ciddi gerileme var.

Son sıradalar motor kısmında şu an.

Tek doğru olan öngörü bu maalesef.

O kadar haklısınız ki.

Sana güleceğin bir şey diyeyim. F1 2020'de Ferrari motoru açık ara hem en performanslı hem en dayanıklı motor olarak görünüyor. :)

Eki Görüntüle 615376

Oyuna gelecek bir patch ile düzeltilecek bunlar. Codemasters, F1 takımlarından direk bilgi almıyor, tahminler üzerine yazıyorlar bunları. Gerçek sezon ortaya çıkınca güncelleme ile düzeltiyorlar.

Bir Ferrari taraftarı olarak bu sene 2014'de ki arabadan bile kötü bir şey üretmeyi başarmışız. Binotto'nun 2019'da biraz olsun başarılı olma sebebi Arrivabene'nin altyapısını oluşturduğu platformdu. Sadece genç yetenek leclerc için üzülüyorum...
Oyunun çıkış tarihi temmuz, Ferrari'nin durumu da kış testlerinden beri belli. Bu kadar sürede uyumuşlar herhalde.

Kış testleri her zaman net sonuçları vermiyor. Çoğu takım hız saklıyor ve rakibinin açılmasını bekliyor. Zaten kış testlerinde iken herkes Ferrari hız saklıyor, yeni bir Mercedes oldular falan diyorlardı. Gel gör ki pembe Mercedes'ten dahi yavaşız. Bu da demek oluyor ki 2019'dan dahi yavaşız. Gerilemişiz. Bitik haldeyiz. Neyse oyun tamamen tahmin üzerine yapıyor bunları. Çıktıkdan sonra da düzeltiyorlar.

Bence Ferrari fabrikayı İtalya'dan taşımadan şampiyonluğa ulaşması zor. Mühendisler İtalya'da çalışmak istemiyorlar. Mercedes'in bile fabrikası İngiltere'de. Bu kadar uzun süre başarısızlık başka nasıl açıklanır bilemiyorum.

Bence Ferrari fabrikayı İtalya'dan taşımadan şampiyonluğa ulaşması zor. Mühendisler İtalya'da çalışmak istemiyorlar. Mercedes'in bile fabrikası İngiltere'de. Bu kadar uzun süre başarısızlık başka nasıl açıklanır bilemiyorum.
İtalyan milliyetçiliği başka bir şey elbette.

@Darkisback Farklı bir bakış açısı ama bence bu da bir çözüm olamaz. İtalya da ciddi bir baskı var bu doğru, fabrikayı İngiltere'ye taşıyarak sorunların çözüleceğini sanman iyimserlik olur. Ferrari de takım lideri yok, strateji ekibi yeterli değil, pit ekibi kötü. Şasi tarafında 2017 ve 2018 yıllarında çok güzel şasileri vardı, Binotto geldi güzelim şasileri çöpe attı, yeni bir konseptle drag arabası yaptı SF90. O araçta illegal olan motor gücüyle fark yaratan bir araçtı, başka espirisi yoktu, virajlarda berbattı zaten. Bu seneki araç geçen sene berbat dediğimiz SF90 modelinden bile çok çok daha yavaş bir araç. Bari SF90 modelinde motor vardı, düzlükte uçuyorduk, bunda o da yok.

Antrenman turlarını önemsemem ben açıkçası. Ferrari'nin pole ve galibiyet alması bu sene mümkün gözükmüyor. Düzlük az olduğu için Avusturya'ya göre Ferrari biraz daha iyi görünüyor. Diğer takımlar zorlamıyor şu an, yarışta yağmur olursa eğlenceli olur. Umarım yağmurlu, heyecanlı bir yarış olur.

Binotto bu açıklamayla geçen seneki motorun kurallara uygun olmadığını itiraf etmiş oldu. Geçen sene Ferrari motorunun en güçlü motor olma özelliği direktifler nedeniyle kaybolmuştu. Bu sene farklı bir motor tasarladılar o da eski Ferrari motoruna göre epey kötü.

Antrenman turlarını önemsemem ben açıkçası. Ferrari'nin pole ve galibiyet alması bu sene mümkün gözükmüyor. Düzlük az olduğu için Avusturya'ya göre Ferrari biraz daha iyi görünüyor. Diğer takımlar zorlamıyor şu an, yarışta yağmur olursa eğlenceli olur. Umarım yağmurlu, heyecanlı bir yarış olur.

Binotto bu açıklamayla geçen seneki motorun kurallara uygun olmadığını itiraf etmiş oldu. Geçen sene Ferrari motorunun en güçlü motor olma özelliği direktifler nedeniyle kaybolmuştu. Bu sene farklı bir motor tasarladılar o da eski Ferrari motoruna göre epey kötü.

Yağmurlu yarışlara bayılıyorum ya. FIA her ne kadar muhafazakar davransada son yıllarda, yağmurlu hava pilotun belli olduğu havadır...

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı