Fabrikasyon olan bu termal macun uygulama şekli doğru mu sizce?

seyfullahsaglam

Hectopat
Yer
İstanbul /Kadıköy
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi -Yüksek Lisans Öğrencisi
Herkese merhaba, iki yıldır kullandığım ASUS GL702VM model dizüstü bilgisayarımın termal macununu yenilemek için ilk defa açtığımda, atmış olduğum fotoğraflarda ki manzara ile karşılaştım. Bana uygulama yanlış gibi geldi. Sizce yenilerken termal macunu bu şekilde mi uygulamalıyım?

IMG_20200420_235438.jpg
IMG_20200420_235049.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, iki yıldır kullandığım ASUS GL702VM model dizüstü bilgisayarımın termal macununu yenilemek için ilk defa açtığımda, atmış olduğum fotoğraflarda ki manzara ile karşılaştım. Bana uygulama yanlış gibi geldi. Sizce yenilerken termal macunu bu şekilde mi uygulamalıyım?

Eki Görüntüle 541428Eki Görüntüle 541430
Macunu sadece çekirdeğin üzerine azcık sürmen yeterli. Arkadaşlar yanlış sürmüş.

Hassas bileşenler olduğu için sadece ekran kartı ve işlemci bloğuna işlem uygulayın. Diğer kısımlar temizlemeden, olduğu gibi kalsın. Ben bir yanlışlık göremiyorum. Sadece biraz ince işçilik gerektirdiği için zarar verme ihtimali doğurabilir.

Soğutucu bloğu kaldırdığımdan dolayı eski macunu temizlemeden, sadece CPU ve GPU üzerindekini yenilersem diğer kısımlarda hava kalır ve ısınma olur diye düşündüm. Yanlış mı düşünüyorum? Belleklerin üzerine bulunan macunu ve bloğu çok dikkat ederek temizledim. Sizce yenilerken bellekler üzerine çok az bir miktar macun sürmeli miyim? Fabrikasyon böyle bir termal macun uygulaması bana da ilginç geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı