Facebook unutulan hesap nasıl kurtarılır?

kifkroker

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba,
Bundan yaklaşık 10-11 yıl kadar öncesine ait bir Facebook hesabımın açık olduğunu fark ettim. Hesabıma ait şifremi hatırlamıyorum, hesabı açtığım mail adresine girmeye çalıştığımda ona da ne yazık ki erişim sağlayamıyorum. Mail'e ait güvenlik sorusu vb. hiçbirini ne yazık ki hatırlamıyorum. Saatlerce uğraşmama rağmen herhangi bir sonuca ulaşamadım. Facebook'a bu profili beni taklit ettiği yönünde şikayette bulundum ancak Facebook yardım merkezi bu şikayetin değerlendirmesi sonucunda, topluluk kurallarına aykırı bir durum olmadığını belirtti. Bu hesaptaki paylaşımlar gizli değil ve arkadaş olmayan bir kişi çok rahat tüm paylaşımları görebiliyor. Ben bu hesaba herhangi bir erişim talebinde bulunmadan bu hesabın kapatılmasını istiyorum ancak Facebook'ta şikayet et, hesabı kurtar vb. gibi seçeneklerin birçoğunu denememe rağmen bir sonuca ulaşamadım. Facebook'la iletişim kurabileceğim herhangi bir mail adresi ya da iletişim bilgisi bulamadım. Bu konuya benzer deneyimleri olan ya da önerileri olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Facebook hesabınıza kayıt olduğunuz e-posta adresini, parolayı veya cep telefonu numarasını bilmiyorsanız bizim yapabileceğimiz veya önerebileceğimiz bir yöntem bulunmuyor. Kanıt yetersizliğinden dolayı göndermiş olduğunuz şikayet de Facebook tarafından geri çevrilmiş zaten.

Eğer e-posta hesabınızı kurtarmak için her şeyi yaptıysanız ve sonuçsuz kaldıysa, hesabınıza erişebileceğinizi düşünmüyorum.

Bir kaç kişi ile şikayet etmeyi dene ailenin Facebook hesapları varsa onlar ilede şikayet et yoğun şikayet üzerine kapatabilir.

Geri
Yukarı