FACEIT Windows 11 "Secure Boot needs to be enabled to launch FACEIT AC" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

jaxenx

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
24
Ekran kartı
1050ti
Anakart
Asus ROG Maximus Hero IX
İşlemci
i7 7700k
Bilgisayarımı Windows 11'e formatladım fakat FACEIT'e girerken "Secure Boot needs to be enabled to launch FACEIT AC" hatasını alıyorum. BIOS'a giriyorum fakar Secure Boot kısmı kilitli yani enable veya disable yapamıyorum. Anakart ASUS ROG Maximus Hero IX. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Bilgisayarımı Windows 11'e formatladım fakat FACEIT'e girerken "Secure Boot needs to be enabled to launch FACEIT AC" hatasını alıyorum. BIOS'a giriyorum fakar Secure Boot kısmı kilitli yani enable veya disable yapamıyorum. Anakart ASUS ROG Maximus Hero IX. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilenler yardımcı olursa sevinirim.

BIOS şifresi koymanız lazım kilidin açılması için.

1) BIOS'ta Load Default Secure Boot Keys seçeneğini kullanabilirsiniz.
2) Admin şifresi koyarak açabilirsiniz.
3) UEFI Only seçeneği açık olmalı.

Her BIOS'a göre farklılık gösterir. Ufak bir kurcalamayla administrator password gibi bir seçenek bulun. Oradan koyarsınız.
Her BIOS'a göre farklılık gösterir. Ufak bir kurcalamayla administrator password gibi bir seçenek bulun. Oradan koyarsınız.
Teşekkürler az sonra deneyeceğim.
UEFI only seçtiğimde pc acılmıyor BIOS'a dönüyor yeniden
Şifre koydum fakat yine acılmadı
Dediklerini yaptım. Şifre koydum ve keyleri yükledim olmadı. Sonrasında UEFI only seceneğini denedim yine bir işe yaramadı :(

Son düzenleme:
Teşekkürler az sonra deneyeceğim.

UEFI only seçtiğimde pc acılmıyor BIOS'a dönüyor yeniden

Şifre koydum fakat yine acılmadı

Dediklerini yaptım. Şifre koydum ve keyleri yükledim olmadı. Sonrasında UEFI only seceneğini denedim yine bir işe yaramadı :(
Sistemin UEFI olarak kurulu olduğuna emin misin?

Bende böyle bir sorun ile karşılaştım ve çözümün çaresini resimli olarak atıyorum sana da. Ben kendim deneyerek böyle çözdüm. Ana kart Modelim Asus TUF B450 - 2. resimde Other OS den Windows UEFI moda çekip tekrar başlatınca düzeliyor. Eski bir konu ama bir dene istersen düzeltemediysen :)

Dosya Ekleri

• DSC_0123.JPG
    DSC_0123.JPG
    220,8 KB · Görüntüleme: 30
  • DSC_0124.JPG
    DSC_0124.JPG
    214,8 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı