Fakir insanlar niye çocuk yapar?

Bunları düşünebilecek kapasiteye ve zekaya sahip olsalar aşırı fakir olmazlardı zaten hocam.

Bazı fakir aileler daha kendilerine düzgün bakamazken neden 6-7 tane çocuk yapıp onların geleceklerini mahvediyorlar? Hayır buradaki tek sorun fakir olmasında değil çocuğa mal muamelesi yapan aileler gördüm. Çocuğa doğru dürüst eğitim bile vermiyorlar. O anki zevk uğruna mı yoksa ibret olsun diye mi bu kadar çocuk yapıyorlar ya da korunmalı cinselliğin ne olduğunu mu bilmiyorlar gerçekten anlamıyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Kabile gibi yaşıyorlar.

Güneydoğu, doğu Anadolu gezdiğim gördüğüm yerlerde anladığım; çok çocuk yapmak aile yükünü azaltıp, verimi artıracağı düşüncesi var. 40 çocuklu aileler gördüm.

Zengin çocuk yaptıkça para bölüneceği için ailenin zenginliği azalır, fakirde ise böyle bir korku yok. Zevkine çocuk yapar sonrasında onları da çalıştırır evini geçindirir. Eğitimde bu durumda etken oluyor.

Bu linkteki filmi izlersen kendini zengin ve sofistike sanan insanlarının ruh hallerini ve dünyanın gidebileceği noktayı görürsün.

Kısaca olay maddi durumu yetersiz insanların çok çocuk yapması değil. Senin gibi kendisini zengin ve sofistike zannedenlerin çocuk yerine kariyer yapıp çocuk sahibi olamamalarından ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı