Forumda İnsanlar Niye Çok Gergin?

O insanları fırçalamak yerine onlara öğretmeye çalışınız :) Kimse bilgilerini doğarken öğrenmedi, insanlar hata yapınca onlara saldırmak yerine öğretmeye çalışınız.
Tabii ki. Biz anamızın karnından her şeyi bilip öğrenmedik. Hata yapa yapa, forumdaki kişilerin düzeltmesiyle öğrendik, ama biz kibarca doğrusunu anlatırken başka yerden duyduğu saçma bilgileri hâlâ savunursa, patlıyoruz.

Konu sahibine dandirik şeyler öneriyorlar, sonra konu sahibi onu alıyor ve memnun kalmadım diyor.
Arkadaşım bizi dinlemiyorsun ki? Biz dedik sana.
Hocam 2 yıl önce PC toplamak için konu açmıştım, bütçem 5 bin TL idi ve bunu belirtmiştim konuda. Almayı düşündüğüm sistemi de yazmıştım. Arkadaşın biri benden imkansızı isteyip şunu yükselt, bunu yükselt diye diye 7 küsür bin TL'ye çıkarmıştı fiyatı. Verdiğim bütçeye göre doğru düzgün öneri yapana hiç denk gelmedim şu ana kadar yani.

Hocam 2 yıl önce PC toplamak için konu açmıştım, bütçem 5 bin TL idi ve bunu belirtmiştim konuda. Almayı düşündüğüm sistemi de yazmıştım. Arkadaşın biri benden imkansızı isteyip şunu yükselt, bunu yükselt diye diye 7 küsur bin TL'ye çıkarmıştı fiyatı. Verdiğim bütçeye göre doğru düzgün öneri yapana hiç denk gelmedim şu ana kadar yani.

Hocam size denk gelmemiştir, tavsiyem güvendiğiniz kişileri etiketleyin.

Ülke gergin, insanları daha fazla gergin. Çok normal bir şey.
Ryuko daha da gergin mesela :ROFL:
Bu ülkede gergin olmamak elde değil. Tabi gelip burada millete patlamak da ne kadar doğru bilemiyorum.
Millete patlaması gayet normal zira insanız, bazen dayanmıyor insanlar ama yine de patlamak doğru değil.

1610098711727.png

Şu cezadan sonra kimseye patlamadım. Cezalar bazen çok etkili. :)

Özellikle son zamanlarda dikkatimi çeken bir olay var, Technopat Sosyal'de insanlar çok agresif davranmaya başlamış. Masum bir soruya aşağılayıcı cevaplar mı dersiniz, kendiyle aynı görüşte olmayana üstü kapalı hakaret edenler mi dersiniz hepsi mevcut gözlemlediğim kadarıyla. Eskiden burası böyle bir platform değildi. En nihayetinde burası bir yardımlaşma platformu, insanların birbirine karşı bu kadar agresif olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

İnsanların alım gücü yok. Hayat çok zor adalet diye bir kavram var anlamını bilen yok. İnsanlar önünü göremeyeceği için korkuyor. Tabi cahil insanlarda salak salak yorumlar yapıyor bilmediği konularda fikirleri olduğu için insanlar gergin sinirli.

Geri
Yukarı