Forumda İnsanlar Niye Çok Gergin?

Kesinlikle ülkenin durumundan kaynaklı. Herkes gergin, sinirler bozuk. Ben falan forumda sinirimi zıplatan bi' yoruma denk geldiğimde forum kuralları içinde cevap verirken bir yandan da kendi içimde çok güzel cevaplar tasarlayıp veriyorum o arkadaşa. :D

Özellikle son zamanlarda dikkatimi çeken bir olay var, Technopat Sosyal'de insanlar çok agresif davranmaya başlamış. Masum bir soruya aşağılayıcı cevaplar mı dersiniz, kendiyle aynı görüşte olmayana üstü kapalı hakaret edenler mi dersiniz hepsi mevcut gözlemlediğim kadarıyla. Eskiden burası böyle bir platform değildi. En nihayetinde burası bir yardımlaşma platformu, insanların birbirine karşı bu kadar agresif olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Öyle insanlar genelde ilgi göremediklerinden yapıyor olsalar gerek.

Bazı üyeler bilerek insanın kanına dokunmaya çalışıyor, sinirleniyorum ama şu göz ardı et butonu her seferinde sert cümleler kurmamı önlüyor. Onun dışında bazı üyeler gerçekten hiçbir durum yokken atar gider yapıyor, forumdan gelen bi' özgüven mi bilmiyorum ama.

Öneri/tavsiye konularında sorunlu ya da iyi olmayan model öneren üyelerin her şeye rağmen onu övmesi sinir bozucu. Ya da öneri isteyip önerilenleri beğenmeyen konu sahipleri, bu yüzden gergin ortam oluşuyor.

Açıkçası bu yüzden son zamanlarda sinirlerim bozulmaya başladı.

Hocam 2 yıl önce PC toplamak için konu açmıştım, bütçem 5 bin TL idi ve bunu belirtmiştim konuda. Almayı düşündüğüm sistemi de yazmıştım. Arkadaşın biri benden imkansızı isteyip şunu yükselt, bunu yükselt diye diye 7 küsür bin TL'ye çıkarmıştı fiyatı. Verdiğim bütçeye göre doğru düzgün öneri yapana hiç denk gelmedim şu ana kadar yani.
Acaba sen kime denk geldin?
Daha doğrusu 7K'ya nasıl yükseltiler?

Geri
Yukarı