Fallout 4'ün kötü yanları

M1000

Decapat
Makaleler
1
Fallout 4 daha önce hiçbir RPG veya fallout oyunu oynamayan biri için iyi bir oyun.
RPG kısmı serinin(3 ve New Vegas)diğer oyunlarının RPG sistemine göre altında kaldı nedeni ise basit;
1-)eski oyunlarda bir olay bitti mi yeni 2-3 tane olay açılırdı yani görev daha derinleşirdi.
2-)diyaloglar daha dolu dolu hissettirirdi gerçekten kaşında bir insan varmışçasına ama 4'de boş boş bakan odun gibi karakterler var.
3-)4 seçenekli diyaloglar: Önceki oyunlarda ne söyleyeceksek direkt metin şeklinde olurdu bunda ise sadece bir kelime bunu iyi yapan oyunlar da var mesela Witcher 3 tam metin vermez ama iyi bir özeti olur ne diyeceği tahmin edilir.
Peki iyi yaptıkları ne;
1-)vuruş hissi inanılmaz iyi önceki oyunlara göre Combat'a girmek insanı baymıyor.
2-)perk sistemi oldukça iyi.
3-)gezilebilecek alanın fazla olması.
4-)bazı yan görevleri gerçekten iyi ve birlikler de fena değil.
Bir de genel olarak kötü olduğu kısımlar;
1-)yan görevler büyük çoğunluğu aynı(git şurayı temizlenin önüne geçemiyor)
2-)grafikler yılına göre düşük, eski kalmış.
3-)mekanlara girerken yükleme ekranı girmesi(en azından daha kısa olmalı)
Bunlar benim şahsi fikirlerim sizin düşünceleriniz nelerdir?
Puanım 6/10.

WCCFfallout762-740x429.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun kısır döngüye sahip. Şarjör boşalt, yağmala, etrafı gez bir daha şarjör boşalt, yağmala, etrafı gez. Vakit kaybı geldi bana. 70-80 saat oynamıştım sildim, aramıyorum kendilerini.

1- Diyaloglar çok kısıtlı ve çoğu zaman hiçbir şekilde devamı gelmiyor. Önceki Fallout oyunlarında o evrene oyuncuyu en çok sokan olaylardan biri o diyalog etkileşimleri ve karakterlere olan etkileriydi.

2- Harita sistemi iyi değil, Bethesda oyunlarında genel bir durum bu ama Fallout 4 için çok kötü bir hissiyat verdi. Bundan daha kötü harita sistemini sadece son Star Wars oyunundaki hologram sisteminde gördüm.

3- Bethesda'nın İsa'nın doğuşu zamanında es kaza yaptığı o dönem için bile iyi sayılmayacak oyun motorunu bu oyunda da inatla kullanması ayrı sinir bozan konu oldu. O kaplamalar, o grafik hataları, mekaniklerdeki yüzeysellik ve Bethesda klasiği olan bugları üstüne tüyü dikti.

4- Karakter yönetimleri ve envanter konularına girmek istemiyorum.

Çıktığı zaman oynadığımda Fallout evreninin hatrına ortalamanın biraz üstü bir puan veririm demiştim. Son Bethesda saçmalıkları ile kendi IP'lerini mahvetmeye devam ettikleri için onu da yapmıyorum. Kendi markasına sahip çıkmayıp sömürme yolunu seçen bir firmanın evrenlerini kollamak benim görevim değil sonuçta. Bethesda ben ve benim gibi çok eskiden beri takip edenler için bitmiştir. Bu oyun da o bitişin başlangıcıydı.

Geri
Yukarı