Liberty Prime - Fallout

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
d36kp7k-4537bdf5-e826-4c25-8946-a05fbb2d2224.jpg

23 Ekim 2077'de Çin ve Amerika Birleşik Devletleri arasında başlayan Nükleer Savaş öncesinde Amerikan Hükümeti tarafından geliştirilen ve komünist Çin'e karşı Alaska'da verilecek olan amansız savaşta kullanılacak 12 metre boyundaki dev robot. Liberty Prime'ın yapılış amacı 2072 Çin-Amerika Savaşı sırasında Anchorage Alaska'yı Kızıl Çinlilerden kurtarmaktı. Liberty Prime; Birleşik Devletler Ordusu, General Atomics International ve RobCo Industries Liberty tarafından geliştirildi. Prime zaferi garantilemek için vatansever propaganda mesajları ve inanılmaz ateş gücünün bir karışımını sunmak üzere programlandı. Prime, gözünden çok güçlü lazer atışı yapabilecek ve sırtında taşıdığı taktiksel nükleer bombaları fırlatabilecek şekilde geliştirildi. Ancak güç sistemiyle ilgili sorunlar büyük gecikmelere neden oldu. Bu gecikmeler karşısında Birleşik Devletler Ordusu'nun diğer gizli silahı olan T-51b güç zırhını kullanarak Alaska'yı kurtarıldı. Liberty Prime güç sorunu sebebiyle savaş alanında hiç kullanılamadan Pentagon'a götürüldü ve ardından 2077'de Nükleer Savaş başladı.

Yaklaşık 200 yıl sonra Brotherhood of Steel birlikleri Pentagon'un bodrum katında Liberty Prime'ı buldu. Brotherhood of Steel, Liberty Prime'ın hedefleme sistemini Enclave güçlerini ve süper mutantları Çinli komünistler olarak algılayacak şekilde değiştirebildi. Yine de ortada büyük bir sorun vardı. Nükleer Savaş öncesinden kalan bu devasa robotun güç sorunu çözülebilmiş değildi. Brotherhood of Steel, Pentagon'un içinden kurtarılan ileri teknolojiye rağmen gerekli miktarda gücü sağlayamadı. Sonunda, Dr. Li'nin yardımıyla Brotherhood of Steel güç sorununu çözdü. Brotherhood of Steel birlikleri ellerindeki en büyük koz olan Liberty Prime ile birlikte Enclave birliklerinin savunmasını zorlanmadan yok etti. Sonraki iki hafta boyunca Liberty Prime, Brotherhood of Steel'in Enclave'e karşı olan savaşında galip gelmesine yardım etti ancak sonunda Enclave tarafından yapılan yörüngesel bombardıman ile yok edildi.

Yok edilmesinden 10 yıl sonra parçaları Boston Havalimanı'na taşındı ve burada Brotherhood of Steel tarafından tekrar bir araya getirildi. Yeniden programlanan Liberty Prime bu sefer The Institute'e karşı kullanıldı.

tumblr_ov0cklo3571vrd2lgo10_400.gif

-
"I die, so that democracy may... live..." 🤖
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Shelter çok güzeldir, diğerlerini oynamadıysanız onları da tavsiye ederim. :D
Bilgisayarım kaldırmadığı için diğer oyunlarını oynayamıyorum maalesef. Yani pek bilgim yok açıkçası. Oyunu sevdiğim için ve spoiler gibi şeyler (varsa) yemek istemediğim için video izlemiyorum/izleyemiyorum. :D

Bilgisayar alınca oynayacağım oyunların başında gelecek Fallout. :)

Ayrıca yeni yeni Shelter'ı çözüyorum. 🤫 🤭

Bughesta nın bugları yüzünden bir türlü broken Steel'de yok oluşunu izleyemedim
Problem: 2 hafta sonra uyanıyorum sonra elder lyons ile konuşuyorum rotschilde gidiyorum konuşmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı