Çözüldü Fan anakart bağlantısı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hahmetsrc

Attopat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar, yıllar sonra hayalini kurduğum sistemi sonunda toplayabildim fakat ufak bir sorunum var, sistemimde 5 ARGB fan var 2 ön, 2 işlemci soğutucu ve 1 egzoz, 1 tane de RGB olmayan lavabo fan olacak şekilde toplamda 6 fan var, şimdi sorun şu… RGB fanlardan birine güç verdim ama maalesef RGB çalışmıyor lavabo fana da güç veremedim,
Parçaları da yazıyorum aşağıya.
Kasa NZXT H5 Flow.
Anakart Gigabyte B550M-K
İşlemci soğutucu Thermalright peerless Assassin 120 SE ARGB (2fanlı)
Fanlar ASUS TF120 ARGB 120 3in1.
ASUS fan seti içinden kontrolcüsü de çıktı sağ olsunlar, ama 4 girişli 1 giriş daha lazım bana çözüm önerileriniz nelerdir? Sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

20240207_223634.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dönüştürücü al. Yukarıdaki arkadaş atmış.

Peki hocam RGB kontrolcüsü için ekstra bir slot ihtiyacını nasıl çözebiliriz?

Bayağı bir kurcaladıktan sonra işlemci soğutucunun RGB bağlantıları birbirine bağlanıp 1 pine dönüştürülebiliyormuş, RGB sorununu çözdük fan için de çoklayıcı alır kapatırız konuyu teşekkürler arkadaşlar.
Dönüştürücü al. Yukarıdaki arkadaş atmış.

Bayağı bir kurcaladıktan sonra işlemci soğutucunun RGB bağlantıları birbirine bağlanıp 1 pine dönüştürülebiliyormuş, RGB sorununu çözdük fan için de çoklayıcı alır kapatırız konuyu teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı