Fan sesini nasıl azaltabilirim?

Tasate

Centipat
Merhabalar benim masaüstü bilgisayarımınfanı baş ağrıtacak şekilde çalışıyor. Geceleri acık bıraktığım için bu sorun oluyor. Bu sesi nasil azaltabilirim? Her türlü öneriye açığım.

Fan kontrolcüsü lazım anladığım kadarıyla sizde yok. Anakarta bağlı olan fanları BIOS üzerinden yönetebilirsiniz sessiz modda çalıştırabilirsiniz eğer ki anakartınızda kontrol varsa ve takılabilecek fan sayısını desteklemiyorsa PWM çoklayıcı almalısınız o da olmadı anakart desteklemiyorsa fan kontrol programları mevcut.

Üst kapağın orada jelatin var onu kaldırıp ortadaki boşluğa çay kaşığının ucu ile bir damla yağ damlatman yeterli olur, yıllardır eski fan kullanıyorum yapıyorum sesi kesiyor 6-7 ay idare ediyor.

Fan kontrolcüsü lazım anladığım kadarıyla sizde yok. Anakarta bağlı olan fanları BIOS üzerinden yönetebilirsiniz sessiz modda çalıştırabilirsiniz eğer ki anakartınızda kontrol varsa ve takılabilecek fan sayısını desteklemiyorsa PWM çoklayıcı almalısınız o da olmadı anakart desteklemiyorsa fan kontrol programları mevcut.
Teşekkür ederim vermis oldugunuz bilgilerden oturu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Makine yağınız yoksa zeytinyağıda olur, ben videodaki gibi yaptım ve sorun çözüldü.

Tam olarak goremedim kasaninicinde mi bu bosluk?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Youtube çöplüğünde buda mevcutmuş, arkadaş gayet başarılı.

Makine yağınız yoksa zeytinyağıda olur, ben videodaki gibi yaptım ve sorun çözüldü.
Sizde şu an nasıl yani dizüstü bilgisayara eşdeğer seste mi calisiyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı