Fan uzun süre en yüksek hızda olursa sıkıntı olur mu?

Dün bilgisayara format atmıştım, şimdi oyunu test edebildim. Shadow warior oyununda en yüksek ayarda:
Otomatik fanda 85 dereceye kadar çıktı, FPS hiç sabit değildi 100 ila 40 arası sürekli drop yedim.
Fan hızı en yüksekte 71 derece oldu, FPS 100 ila 40 arası sürekli drop yedim.
Ben bu oyunu düşük sistem ister diye en yüksek ayarda oynuyordum zaten, 45 FPS'ye kitledim ve MSI Afterburner programından "curve editor" bölümünden 1275 MHz'ye kitledim 73 derece gördüm(fan hızı otomatik).

Oyunun FPS sorununu bir köşeye atarsak %71 derece sıcaklık oluyor en yüksek fan hızında.

"Ek olarak 85 die üzerinde mi VRAM üzerinde mi? VRM 80 dereceyi geçirmemeye çalışın." bu kısımda ne demek istediğinizi anlamadım. Çok bilmiyorum VRAM falan ne oluyor?
Mining garanti bozmaz değil mi?

VRM miningi yapan belleklerin ismi. Hem belleklerin hem de GPU çipinin ayrı ayrı sıcaklıkları olur. Sizin gördüğünüz sıcaklık GPU sıcaklığı ise bellekler yaklaşık 10 derece daha sıcak oluyor genelde. Eğer durum buysa tehlikeli durumda demek. HWiNFO 64'den sensors kısmından GPU bölümünün mining yaparken resmini ekler misiniz?

VRM miningi yapan belleklerin ismi. Hem belleklerin hem de GPU çipinin ayrı ayrı sıcaklıkları olur. Sizin gördüğünüz sıcaklık GPU sıcaklığı ise bellekler yaklaşık 10 derece daha sıcak oluyor genelde. Eğer durum buysa tehlikeli durumda demek. HWiNFO 64'ten sensors kısmından GPU bölümünün mining yaparken resmini ekler misiniz?

voltaj sınırı var.png

Fan hızı en yüksekte, MSI Afterburner'den MHz 1275'e kitledim(undervolt deniyor sanırım).

sınır yok.png

Fan hızı en yüksekte, hiçbir sınır yok.

fan ayarı düşük sınır yok.png

Fan hızı otomatik, sınır yok. Zaten 1290 - 1275 arası yapıyor.

Bu nokta sıcaklığı 87 derece diyor. O mu problem? Bunu bilmiyordum.

Eki Görüntüle 1341935

Fan hızı en yüksekte, MSI Afterburner'den MHz 1275'e kitledim(undervolt deniyor sanırım).

Eki Görüntüle 1341934

Fan hızı en yüksekte, hiçbir sınır yok.

Eki Görüntüle 1341933

Fan hızı otomatik, sınır yok. Zaten 1290 - 1275 arası yapıyor.

Bu nokta sıcaklığı 87 derece diyor. O mu problem? Bunu bilmiyordum.

İlk resimde ki sıcaklıklar güzel. Son resimdeki ayarla çalıştırmayın 87 derece VRAM için fazla. Ek olarak eff/watt oranı da iyi. Daha az güç harcayarak aynı oranda kazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı