Fan ve sıvı soğutma yerleşimi nasıl olmalı?

Bu söylediğinizi yapabilirim gibi geliyor. Kasa içi boşlukları gerçekten fazlasıyla yeterli ekipmanları koyduğunuzda içinde küçük bile kalıyorlar diyebilirim :) Sıcaklık değerlerinde nasıl bir değişim olur sizce artı eksi bakımından ?
Ortalama 3-4 derece kadar değişim olduğu gözüküyordu pull-push YouTube videolarındaki incelemelerde. Örnek videoları bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ortalama 3-4 derece kadar değişim olduğu gözüküyordu pull-push YouTube videolarındaki incelemelerde. Örnek videoları bırakayım.

Tekrar çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Hepsini izleyip inceleyeceğim.
Çok büyük bir hata değil. Yeterli boşluk varsa ve 2 fan bütçen varsa pull-push yapabilirsin. Çok iyi oluyor.
Hocam tekrar merhaba. Ben pull/push yapmak için elimdeki Corsair H115i RGB Platinium için şu 2li fan'ı aldım. Fakat bazı yerlerde okumalarıma göre devir, CFM ve statik basınç değerleri eşit ya da yakın olması öneriliyor. Sitesinden kontrol ettiğimde benim sıvı soğutucumun fan devirleri 2000rpm ve total CFM 97 olarak görünüyor. Aldığım fanlar için ise yine corsair sitesinde 400 - 1200 RPM ve 55.4 CFM yazıyor. Fan statik basıncı için ise sıvı soğutucu değerleri 3.0 aldığım fanlarda ise 1.27mm görünüyor. Sanıyorum sıvı soğutucudaki değerleri 2ye bölmek lazım çift fanlı standart olduğu için ama emin olamadım tabi. Bunlar herhangi bir problem yaratır mı ? Ayrıca Yerleşimi sizin attığınız görseldeki gibi fan(egzoz) - radyatör - fan (egzoz) yapmayı planlıyorum.
1622063683764.png

Son düzenleme:
Doğru dizilim hocam. O fana en yakın ürün şu var.

94 CFM, 3.53mm H2O, 2200 RPM.

Bu arada pull-push kasanızın üstüne sığıyor mu?

Doğru dizilim hocam. O fana en yakın ürün şu var.

94 CFM, 3.53mm H2O, 2200 RPM.

Bu arada pull-push kasanızın üstüne sığıyor mu?
Evet kasama sığacaktır kontrol ettim ama attığınız fan 120mm benim sıvı soğutucum 280mm yani 2 tane 140mm lazım ve ben sıvı soğutucunun özelliklerinden 2 fan için total yazdıklarını düşünüyorum.

Evet kasama sığacaktır kontrol ettim ama attığınız fan 120mm benim sıvı soğutucum 280mm yani 2 tane 140mm lazım ve ben sıvı soğutucunun özelliklerinden 2 fan için total yazdıklarını düşünüyorum.
Pardon hocam ben 240mm sanmıştım. 140mm önerisi yapabilirim isterseniz.

Pardon hocam ben 240mm sanmıştım. 140mm önerisi yapabilirim isterseniz.
Tabi önerilere kesinlikle açığım aldığım ürünün paketini zaten açmadım iade edebilirim sonuçta. Bazı araştırmaları aldıktan sonra yapınca böyle sorularla boğuyorum sizi kusura bakmayın. Almış olduğum ürünleri yukarıdaki çizdiğim şekildeki gibi taksam ne gibi problemler ile karşılaşabilirim ? Ben hala sıvı soğutucunun sitede özelliklerinde yazanların 2 fan'ı kapsayacak şekilde yazıldığını aldığım üründe ise tek fan üzerinden rakamların yazıldığını düşünüyorum acaba yanılıyor muyum ?

Sıvı soğutucu için ;
1622136129136.png

Aldığım fanların tek versiyonunda corsair sitesinde özellikler aşağıdaki gibi.
1622136207184.png

Takacağım fanında aslında aynı marka olmasını istediğim için ve fanların içerisinden kontrolcü çıktığı için bunları almıştım.

Geri
Yukarı