Fanı nereye koyarsak iyi sogutma performansı aliriz?

Görsel yok ama genel birkaç bilgi geçeyim. Öncelikle daha fazla fan daha iyi soğutma demek değildir, hava akışı lazım rüzgar değil. Fanları da havayı önden arkaya akıtacak şekilde yerleştirin, üste veya alta koymaya çok gerek yok. İlla koyacaksan da onlar aşağıdan yukarıya doğru hava versin.

Fanın ne yöne baktığı önemli bendekiler Full difüzyona yönelik dışarıya atıyor tüm havayı gayet de performans aldım içeriye bağladıgım zaman içerdeki sıcak hava dışarı cıkmak istesede ıcerde kalıyor.

Evet arkadaşlar bu fani nereye koyarsam pcim daha iyi sogur teşekkürler.
Böyle.
instmb-jpg.jpg

Görsel yok ama genel birkaç bilgi geçeyim. Öncelikle daha fazla fan daha iyi soğutma demek değildir, hava akışı lazım rüzgar değil. Fanları da havayı önden arkaya akıtacak şekilde yerleştirin, üste veya alta koymaya çok gerek yok. İlla koyacaksan da onlar aşağıdan yukarıya doğru hava versin.

Gorsel koymayi unutunca 1 saat susturuldum k. B bu fani nereye koyabilirim islemci cekirdek açıldı OC vs yapildi yazan arkadaslara iletebilirsen bilmiyorum cunku teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20231216_164830.jpg
    20231216_164830.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 27
Gorsel koymayi unutunca 1 saat susturuldum k. B bu fani nereye koyabilirim islemci cekirdek açıldı OC vs yapildi yazan arkadaslara iletebilirsen bilmiyorum cunku teşekkürler.
Kapaktaki yuvarlak bölmeye sıkıştırabilirsin.

Böyle mi hocam yapistirmak zorunda kaldim vidalar girmiyor koptu cunku.

Evet kesinlikle öyle bence de aynı mantık var.

Bendeki durum .

Bendeki durum .

Bendeki durum .

Bendeki durum .
Intel 2 duo işlemci var 46 derece üstü görmüyor.

Bendeki durum .

Bendeki durum .
Intel 2 duo işlemci var 46 derece üstü görmüyor.

Dosya Ekleri

• 20231217_220800.jpg
    20231217_220800.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 8

Bendeki durum.

Bendeki durum.

Intel 2 Duo işlemci var 46 derece üstü görmüyor.

Intel 2 Duo işlemci var 46 derece üstü görmüyor.

Hocam aslinda boyle yapmazdim ama islemci cekirdek acip overclock yaptim yani islemci AMD Phenom 2X 255'di ben onu AMD Phenom X4 B60 yaptim 3.60GHz cektim ondan suanlik iyi GTA 4 Valorant kasmadan oynayabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı