Fanlardan değişik bir ses geldi ve sistem kapandı

Anex009

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce oyun oynuyordum CPU fanım zaten bozuktu CPU fanin alt kısmında bir faln daha var ekran kartına bakıyor. O fandan surekli ses geliyordur az önce de fan yavaşlamaya başladı ve daha fazla ses çıkarmaya başladı ve bilgisayar kendi kendi kapandi. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki kanka şimdi oyun oynuyordum bilgisayarlar la benim CPU fanim coler Master islemciden aldığı sıcaklığı aşağıda bir fan var oradan o sıcaklığı dışarı atıyor zaten bayağı bir önceden o sıcak havayı üflediği yerden uçak kalkışı gibi ses çıkıyor ve bugün oyun oynarken fan bir anda yavaşladı ses daha yüksek ve farklı çıkmaya başladı ve bir anda bilgisayar kapandı.
Tamam, şimdi o fanların bağlantısını kes ve bilgisayarı çalıştır. Elin PSU düğmesinde olsun her hangi bir olasılığa karşı

Tabii ki kanka şimdi oyun oynuyordum bilgisayarlar la benim CPU fanim coler Master islemciden aldığı sıcaklığı aşağıda bir fan var oradan o sıcaklığı dışarı atıyor zaten bayağı bir önceden o sıcak havayı üflediği yerden uçak kalkışı gibi ses çıkıyor ve bugün oyun oynarken fan bir anda yavaşladı ses daha yüksek ve farklı çıkmaya başladı ve bir anda bilgisayar kapandı.

Dediğim gibi Güç kaynağını ve anakartınızı kontrol edin. PSU marka model nedir?

Durum nedir?

Son düzenleme:
Hocam sökme kesme falan bilgim yok

Güç kaynağından koku geliyor mu?

PC'nin kapağını açın zaten PSU haricinde bir şey var ise direkt karşınıza çıkar

Kanka açmadım ama kulaklığa falan güç geliyor
Hocam o zaman mutlaka kasayı tornavida yardımıyla vb. Bir şekilde açın şu an başka bir şey diyemiyorum içi kapalı kutu

Geri
Yukarı