Far Cry 6 fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Valla sizin adınıza iyi bir şey ancak kendi şahsi fikrime göre Türkiye'de hem iyi bir PC ye sahip olup hem de oyun konsolu olan birkaç bin kişi vardır.
Şu an kesinlikle bir lüks evet. Zamanında 1 doktor/mühendis maaşına PC + PS4’ü alıp elimizde para kalıyordu. GTX 1070’li PC + PS4’üm var bu şekilde. Şimdi stok sorunu olmasa, normal fiyattan satılsalar bile RTX3070 PC + PS5 en az 2 maaş ediyor. Üniversite mezunu orta sınıfın maaşı dolar cinsinden resmen eridi 3-4 yılda.

Adamlarda AAA oyunların fiyatları 10 senedir aynı, 60$, fotoğraftaki fiyat da bizim sorunumuz. Gönül isterdi bölgesel fiyatlandırma olun ama n'apalım.

Şu an kesinlikle bir lüks evet. Zamanında 1 doktor/mühendis maaşına PC + PS4’ü alıp elimizde para kalıyordu. GTX 1070’li PC + PS4’üm var bu şekilde. Şimdi stok sorunu olmasa, normal fiyattan satılsalar bile RTX3070 PC + PS5 en az 2 maaş ediyor. Üniversite mezunu orta sınıfın maaşı dolar cinsinden resmen eridi 3-4 yılda.
Siz yine iyi toplamışsınız ben PS4 Pro ve i3-10100F'li 1050Ti'lı kasa topladım 7-8 ay önce. Hepsini asgari ücret maaş ile yaptım. Tabi aile evinde kalmam yardımcı oldu biraz. İkisini takasa gireyim dedim sadece 1 tane 1660 Super veriyorlar neredeyse. O kadar berbat durumda hem piyasa hem ekonomi.

Siz yine iyi toplamışsınız ben PS4 Pro ve i3-10100F'li 1050Ti'lı kasa topladım 7-8 ay önce. Hepsini asgari ücret maaş ile yaptım. Tabi aile evinde kalmam yardımcı oldu biraz. İkisini takasa gireyim dedim sadece 1 tane 1660 Super veriyorlar neredeyse. O kadar berbat durumda hem piyasa hem ekonomi.
Toplayalı çok oldu hocam. PS4'ü çıktığı sene (2013'tü galiba) 1250-1500 arası bir fiyata almıştım. Uzman doktor annem 5-6 civarı alıyordu galiba o dönem. 2500-3000 dolar civarı ediyor dönemin kuruyla. Geriye kalan 3-4 bin TL'ye de gayet iyi bilgisayar toplanabiliyordu. Şimdi 10-11 civarı alıyor (1200-1500 dolar anca ediyor sanırım, artık kura bakmaktan yoruldum), PS5 8000 TL.

En çok üzüldüğüm de şu an lise, üniversite okuyan kesim. 5-10 sene önce en azından üniversite kazanıp meslek sahibi olunca iyi maaşlar alınıyordu. Ben son sınıf tıp fakültesi öğrencisiyim, mezun olunca alacağım para 1000 dolar etmiyor ayda. Bizden çok daha kötü durumda olan onlarca meslek grubu da var.

Geri
Yukarı