Oyun Far Cry oyunları indirimde

Tabii ki açıklayayım, art arda Ubisoft oyunlarını bayıla bayıla oynayanların oyun zevki 0'dır. Başka bir şey değil.

Üstte sanırım tarih hatası yapmışım, onun için kusura bakmayın. Ubisoft 2012 senesinde Far Cry serisinin üçüncü oyununu çıkarıyor ve o zamana göre gerçekten açık dünyası harika bir oyundu. Hakkını yemeyeceğim ve açık dünya oyunlarında da o sene rakipsizdi. O sene rakipsiz olduğundan dolayı Far Cry 3 deli gibi oynandı ve sevildi. Bunda bir sorun yok, Far Cry'ın üçüncü oyununu biz de oynadık. Oyun güzeldi.

Sene 2014 olması lazım, Ubisoft serinin dördüncü oyununu çıkarıyor ve bir bakıyoruz ki her şey aynı :D Noktası noktasına kadar aynı. Gerçi, ona rağmen seri peynir ekmek gibi sattı. Şaşırmıyor değilim.

Böyle böyle birbirinin tekrarı oyunlar yapa yapa oyuncularına 10 senelik bir süreçte hiçbir yenilik katmadı. Hatta şunu da söyleyeyim: Far Cry Primal'ın haritası, serinin dördüncü oyunundaki haritayla aynı. Sadece biraz dizayn edilmiş ve teması değiştirilmiş. Böyle tekrar oyunlar yapmasına rağmen her sene seri çok iyi satılıyor.

Hangi oyunu oynayacağınıza karışacak değilim. Böyle oyunları kendinize hak görüyorsanız siz de oynamaya devam edebilirsiniz, tutacak değilim 😎 Piyasada çok farklı oyunlar var ve çoğu oyun da birbirinden güzel. Yeni gemilere yelken açın biraz.
Ubisoft'un sırf bu serisi değil, bir çok serisi benzer bir oynanışa sahip. Tutturduğu oyunun farklı versiyonlarını çıkararak yeniden piyasaya sürüp satıyor. Tabiri caizse suyunu çıkartmadan bırakmıyor.

Far Cry 3 muhteşem bir oyundu. Oyun dünyasında yeni bir çağ açtığı da söylenebilir. Hala daha arada açar oynarım.

Far Cry 4'te ise irili ufaklı bir kaç iyileştirme vardı oyuna yenilik katan. İki oyunun arasının çok fazla olmaması ve benzer çevrelerde geçmesi bire bir aynı olduğu kanısına vardırıyor. Bana göre pek gömülecek bir oyun değil. Oynama noktasında bazı noktaları Far Cry 3'e göre daha iyi bile sayılabilir. Onu da arada sırada açar oynarım.

Primal'i de heyecanla bekliyordum. Önceki oyunun haritası ile aynı olduğundan ve oyunun yorumlarından ötürü pek oynamak istemedim ama şu an merak etmiyor değilim, muhtemelen alıp deneyeceğim.

Far Cry 5'in olumlu çok yorumları olmasına rağmen oyunu oynarken sıkıldım ve bitiremedim. Oyunu Co-Op oynayarak ilerledim çoğunlukla. Co-Op oynarken birçok bugla karşılaştım, belki de bu sebep olmuştur oyundan sıkılmama.

Far Cry 5'te sıkıldığım için son oyuna olumsuz yaklaşıyordum. Birçok kez indirime girmesine rağmen oralı dahi olmadım. Ama geçen indirim döneminde aldım oyunu. Ne kadar benzer yapıda da olsalar, farklı kişiler, farklı hikayeler, yenilenmiş grafikler oyunu en azından bir süre oynatır.

Far Cry 3 harici oynanmaz diyenler gelmeden sessizce alalım.

Far Cry - 15.60 TL

Far Cry 2 - 15.60 TL

Far Cry 3 - 25.75 TL

Far Cry 4 - 30.80 TL

Far Cry 5 - 61.80 TL

Far Cry 6 - 67.25 TL

Far Cry 6 Game of the Year Edition - 161.70 TL

Far Cry Primal - 64.75 TL

Far Cry New Dawn - 45.80 TL

Far Cry 5 + Far Cry New Dawn Deluxe Edition Bundle (Complete Edition) - 76.35 TL
Far Cry 1-2-3 Net Alınır. 4'ü tam hatırlayamadım, bitirmedim sanırım. Far Cry 5 alınır, yazın serinlikte gece birası içilirken takılmalık oynanabilir, 6'ya da bu şekilde bakılmalı.
Far Cry 5 biraz daha sistem yatkını ama 6 için aynı sistemle oynamak biraz zor olabilir. Kararı 5 ya da 6 olarak vermek lazım. Bence Epic Games indirimi beklenmeli GOTY 100 TL'ye gelir, direkt 5 yerine 6 alınıp serinin sonraki oyunu beklenebilir.

Oynanmaz ki oynanmaz diyoruz. Körü körüne neden savunduğunuzu da anlayabilmiş değilim. Far Cry 3 dışındaki diğer Far Cry serilerini oynamak için mantıklı sebep söyleyin, hak vereyim. 2013 yılında çıkan Far Cry 3 oyunu, her açıdan serinin altıncı oyunundan daha iyi. Bu adamlar 10 senede hiç mi yol kat edemedi? Evet, edemedi.
En iyisi ilk çıkanı, oyun ubisoft'a verildi hepsi çöp sonrası.
Keşke ilk oyunun remake versiyonu çıksa, yapsa ubisoft hiçbir şeyi ellemeden.

Oynanmaz ki oynanmaz diyoruz. Körü körüne neden savunduğunuzu da anlayabilmiş değilim. Far Cry 3 dışındaki diğer Far Cry serilerini oynamak için mantıklı sebep söyleyin, hak vereyim. 2013 yılında çıkan Far Cry 3 oyunu, her açıdan serinin altıncı oyunundan daha iyi. Bu adamlar 10 senede hiç mi yol kat edemedi? Evet, edemedi.
Gayette oynanabilir. Çünkü bu türde başka oyun yok.

Tabii ki açıklayayım, art arda Ubisoft oyunlarını bayıla bayıla oynayanların oyun zevki 0'dır. Başka bir şey değil.

Üstte sanırım tarih hatası yapmışım, onun için kusura bakmayın. Ubisoft 2012 senesinde Far Cry serisinin üçüncü oyununu çıkarıyor ve o zamana göre gerçekten açık dünyası harika bir oyundu. Hakkını yemeyeceğim ve açık dünya oyunlarında da o sene rakipsizdi. O sene rakipsiz olduğundan dolayı Far Cry 3 deli gibi oynandı ve sevildi. Bunda bir sorun yok, Far Cry'ın üçüncü oyununu biz de oynadık. Oyun güzeldi.

Sene 2014 olması lazım, Ubisoft serinin dördüncü oyununu çıkarıyor ve bir bakıyoruz ki her şey aynı :D Noktası noktasına kadar aynı. Gerçi, ona rağmen seri peynir ekmek gibi sattı. Şaşırmıyor değilim.

Böyle böyle birbirinin tekrarı oyunlar yapa yapa oyuncularına 10 senelik bir süreçte hiçbir yenilik katmadı. Hatta şunu da söyleyeyim: Far Cry Primal'ın haritası, serinin dördüncü oyunundaki haritayla aynı. Sadece biraz dizayn edilmiş ve teması değiştirilmiş. Böyle tekrar oyunlar yapmasına rağmen her sene seri çok iyi satılıyor.

Bu 10 yıllık süreçte tabii ki hikayede aynı. Beşinci oyunu dışındaki diğer oyunlarında oyun bir adada geçiyor ve kötü adam esaslı bir oyun. Bir kötü adam var ve 10 senedir o kötü adamı yok etmeye çalışıyoruz. Sizce de bu konsept sıkmadı mı?

Hangi oyunu oynayacağınıza karışacak değilim. Böyle oyunları kendinize hak görüyorsanız siz de oynamaya devam edebilirsiniz, tutacak değilim 😎 Piyasada çok farklı oyunlar var ve çoğu oyun da birbirinden güzel. Yeni gemilere yelken açın biraz.
Üfff buram buram ego kokuyor yorum.

Sürekli aynı oynanışı oynamak isteyenler her FC oyununa bakabilirler. Ama gerçekten güzel bir oynanış ve hikaye dinlemek isteyenler FC3 alıp çıksın. Diğerleri aynı şeyin laciverti olduğu için. Hikayeleri de kötü. Ama FC3 çoğu yönden şaheser.

Gayette oynanabilir. Çünkü bu türde başka oyun yok.
Siz adamlara bu gazı verdiğiniz için sürekli aynı oyunu yapıyorlar. Diğerlerinin önü kesiliyor.
Çok alakasız değil mi? Adam ne güzel anlatmış.

Çok alakasız değil mi? Adam ne güzel anlatmış.

Bunlar böyle kardeşim ya. Gerçi hata bende. Niye böyle böyle uzun anlattıysam :D

Gayet de oynanabilir. Çünkü bu türde başka oyun yok.

Bu türde başka oyun mu yok? :D Gerçi, sana da hak veriyorum. Ubisoft oyunlarından başka oyun oynamadığın için doğal olarak bilmiyorsun. Rockstar oyunlarının açık dünyasıyla yarışamaz bile. En basitinden, bu türde oyun olarak Days Gone var ve eminim ki şu oyundan kat kat daha eğlencelidir. Bu dediğime üçüncü oyunu dahil değildir, yalan yok. Üçüncü oyununu zamanında ben de keyif alarak oynadım. Bu serinin tek sorunu, aynı şeyi bin kere yapması. Doğal olarak da sıkıldık.

Kardeşim, siz sordunuz. Ben de cevapladım, bunun neresi ego? Oyunu kötülüyorsam da kötülemek için birden fazla sebebim var ve adım gibi eminim, siz niye oyunu oynadığınızı sayamazsınız bile :D

Ubisoft'un sırf bu serisi değil, bir çok serisi benzer bir oynanışa sahip. Tutturduğu oyunun farklı versiyonlarını çıkararak yeniden piyasaya sürüp satıyor. Tabiri caizse suyunu çıkartmadan bırakmıyor.

Haklısınız, buna örnek olarak da Assasin's Creed serisi de verilebilir.

Far Cry 3 muhteşem bir oyundu. Oyun dünyasında yeni bir çağ açtığı da söylenebilir. Hâlâ daha arada açar oynarım.

Oyun 2012 senesine göre çok çok iyiydi, yalan yok. Hakkını yemeyelim. Aradan 11 sene geçmesine rağmen hâlâ güncelliğini koruyabilen taş gibi oyundur. Ubisoft'ta bunu bildiği için çizgisini hiç bozmadı ve serinin dördüncü, beşinci hatta altıncı oyununu da aynı çizgide yaptı.

Bana göre pek gömülecek bir oyun değil.

İnsanların zamanında gömmesinin sebebi şu ki DLC olarak çıkabilecek içerik için apayrı oyun yaptılar. İşin içinde Ubisoft olunca insan doğal olarak şaşıramıyor.

muhtemelen alıp deneyeceğim.

Deneyebilirsiniz. Her Ubisoft oyununu 1-2 saat olsa da açıp oynadım, oynamadım demiyorum. Oynamadığım oyuna çamur atmam, doğru da olmazdı zaten.

Far Cry 5'in olumlu çok yorumları olmasına rağmen oyunu oynarken sıkıldım ve bitiremedim.

Aynı şekilde ben de sıkıldım.

Sıkılmanızın sebebi de şu ki Ubisoft gene aynı temayı bozmadı. Oyun her ne kadar Amerika'da geçse de gene de kötü adam esaslı oyun ve bundan da iyice sıkıldık. Hikâyede bir heyecan yok, nasıl biteceği tahmin edilebiliyor.

farklı kişiler, farklı hikâyeler, yenilenmiş grafikler

Aslında hikâye mantığı da aynı. Üstte sürprizbozan kısmında yazdım. Her oyunda aynı mantık, hikaye, oynanış motorunu sunuyor. Bazen diyorum ki iyi ki Far Cry 3 yapmışsın kardeşim ya :D Aynı şeyi illaki bin kere yapacaklar.

Her ne kadar farklı kişiler de olsa hikâyede dediğim gibi bir heyecan yok ve hikâye tahmin edilebiliyor. Hikâye farklı gibi gözükse de mantık aynı, Far Cry serisinde farklı olarak ne yaptık? Şahsen farklı yaptığımız bir şey hatırlamıyorum. Oyunda hep kötü adam vardı ve biz de onu yok etmeye çalıştık. 10 senedir de böyle değil mi?

Far Cry 6'yı Epic'den kuponla almıştım, şuan pişman oldum.

Far Cry 6 mi alayım yoksa GOTY Edition mi alayım?
Bence standart edition alın, geri kalanlar oyun içi içerik ve eski oyunların 3 villain ın kısa hikayeleri mevcut. Merak ediyorsanız alın tabi ama gerek olduğunu düşünmüyorum.

Far Cry 6'yı Epic'den kuponla almıştım, şu an pişman oldum.

Niye öyle diyorsunuz ya? Serinin üçüncü oyununun cilalanmış hali :D Hahaha. Lafım size değildir, lütfen beni yanlış anlamayın. Bu Ubisoft fanları beni bitiriyor, oyunlardan anlamasak gerçekten dediklerine inanacağım. İşin üzücü ve komik tarafı da şu ki serinin üçüncü oyunu 2012 senesinde çıktı. Altıncı oyunu da yanlış hatırlamıyorsam 2021'de çıktı. Aradan 9 sene gibi bir süre geçmesine rağmen serinin altıncı oyunu, üçüncü oyunundan birçok yönden eksik ve oyuna eklenen ufak tefek değişiklikler de oyunu almak için yeterli sebep değil maalesef. Gene sıkıcı.

Geri
Yukarı