Fare yazılımı düzenlenebilir mi?

SirY

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, geçen internette geziniyordum ve 2X click bir mouse gördüm ve aldım. Kardeşimin bilgisayarının faresi bozulmuştu zaten. Neyse, işte ben bu fareyi aldım ve sadede gelelim, acaba bu farenin yazılımını düzenleyebilir miyiz veya hangi yazılım diliyle kodlanılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben konuyu yanlış anladım herhalde :D

@SirY direk olarak fareye mı müdehale edeceksiniz? Eğer öyle yapacaksanız @ihydrogeni'nin dediği dilleri iyi bilmeniz lazım.

Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın benim istediğim diyelim Mouse'nin kodları bu:

[CODE title="Mouse"]if 2x_click tıklandı():
press.2xclick
[/CODE]

Ben bunda press2X Click'i mesela 2X right Click yapmak istiyorum nasıl yaparım soru bu.

Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın benim istediğim diyelim Mouse'nin kodları bu:

[CODE title="Mouse"]if 2x_click tıklandı():
press.2xclick
[/CODE]

Ben bunda press2X Click'i mesela 2X right Click yapmak istiyorum nasıl yaparım soru bu.

"X-Mouse Button Control" adında bir yazılım vardı, belki işine yarayabilir.

Yapmak istediğin şey için mouse sürücüsüne erişmene gerek yok Win32 API ile de yapılabilir. C/c++ ile kolayca yapabilirsin ancak şart değil Python ve diğer dillerlede mümkün.
Mouse tıklarını algılamak için global hook oluşturman gerek, daha sonra gelen işlemleri kendine göre filtreleyerek yapmak istediklerini yapabilirsin.

Bunun dışında mouse filter sürücüsü oluşturup ya da interception gibi hazır projeler ile de filtreleme yapabilir hatta manipüle edebilirsin.

İlla ben fantezi arıyorum direkt olarak mouse sürücüsü üzerinden yapacağım dersen internetten önce araştırıp sürücüsünü bulman daha sonra sürücüyü statik debugger ile analiz edip nasıl çalıştığını öğrenmen ve yeni bir proje oluşturarak sürücünün çalışma metodunu taklit ederek yapabilirsin.

İlla ben fantezi arıyorum direkt olarak mouse sürücüsü üzerinden yapacağım dersen internetten önce araştırıp sürücüsünü bulman daha sonra sürücüyü statik debugger ile analiz edip nasıl çalıştığını öğrenmen ve yeni bir proje oluşturarak sürücünün çalışma metodunu taklit ederek yapabilirsin.

Böye yapacağım ama hiçbir bilgim yok çeşitli donanımlara yazılım yapmak ile alakalı.

Böye yapacağım ama hiçbir bilgim yok çeşitli donanımlara yazılım yapmak ile alakalı.

Muhtemelen yanlış yerde aradığından kaynaklı. Bu tür reverse anlatımlarını genellikle oyun hilesi forumlarından/gruplarından bulabilirsin çünkü yapmak istediğin şeye en aktif şekilde örnek bulabileceğin alan orası.

İlk olarak Python vs aksine derlenebilir ve makine diline yakın bir dil(tercihen c/c++/rust) öğrenmen senin yararına olur çünkü direkt olarak Win32 API ile işin olduğu için daha az uğraşırsın.

Dili istediğini yapabilecek kadar öğrendikten sonra tersine mühendislik kısmına girmen gerekir, basit işleri; debugger nedir, nasıl kullanılır, uygulama nasıl analiz edilir, nasıl unpack edilir vs. öğrendikten sonra daha önceden başkaları tarafından hile amaçlı direkt olarak başka uygulama sürücüleri üzerinden yaptıklarını inceleyerek gelişebilirsin. Örnek olarak;

Tersine mühendislik kısmını bitirdikten sonra dediğim gibi kullandığın farenin sürücüsünü bulman, analiz edip işletim sistemi ile nasıl iletişim kuruyor, hangi metodu kullanıyor, ne tür veriler aktarıyor vs bulman ve Program'a aktarman gerekecek.

İstediğin şey için 1:1 hazır anlatım, doküman vs bulamazsın ancak işini kolaylaştıracak pek çok alternatif örnek bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı