Faredeki DPI kaç olmalı?

Oyunlarda yüksek DPI daha stabil bir aim sağlar. DPI'nızı 1600 civarında tutup oyun içi sensinizi düşürmeniz oyunlarda işinize yarayacaktır.(Bu dediğim durum tabii ki 1200'den 1300'e çıkarınca etkisini göstermez. Ancak 400 yerine 1600 kullanırsanız fark daha hissedilebilir olur.)

Yüksek DPI da mouse anlık hareketlerde daha fazla tepki verecegı ıcın rakibi nişan aldıgında sıkarken sol Click'e basmanın etkısıyle her turlu mouse hareket edecektır ve aımınızın bozulması daha kolay olur. Alışırsanız düşük DPI kullanın hocam, yok ben sevmıyorum rahat edemıyorum dersenız kendınıze gore bır degerde kullanabılırsınız.

Sabit 1400 DPI kullanıyorum. Raporlama hızın 2000 ve üzeriyse zaten direkt olarak 1400 üstü kullanman lazım. Çok büyük bir kısım 800 DPI kullanıyor fakat 800 DPI masaüstünde çok düşük kalıyor. Bir DPI belirle ve onda sürekli sabit kal.

Yüksek DPI da mouse anlık hareketlerde daha fazla tepki verecegı ıcın rakibi nişan aldıgında sıkarken sol Click'e basmanın etkısıyle her turlu mouse hareket edecektır ve aımınızın bozulması daha kolay olur. Alışırsanız düşük DPI kullanın hocam, yok ben sevmıyorum rahat edemıyorum dersenız kendınıze gore bır degerde kullanabılırsınız.

Dediğim şeyi anlamamışsınız. Bunu profesyonel oyuncular da kullanıyor. Dediğim şey doğru. Ben DPI'ı yükseltip yüksek sens oynayın diye bir şey demedim. DPI "inç başına düşen nokta" demektir. DPI ne kadar yüksekse özellikle FPS oyunlarındaki hassas hamleler daha kolay yapılır. Yapmasını tavsiye ettiğim şey örneğin 400 DPI 0.5 sens ile kullanıyorsa bunu 1600 DPI 0.125 sens şeklinde kullanması. Daha ne dediğimi anlamadan insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. Önce bir okuyun mesaj yazmadan ben hangi mesaja cevap veriyorum diye bir düşünün.

Dediğim şeyi anlamamışsınız. Bunu profesyonel oyuncular da kullanıyor. Dediğim şey doğru. Ben DPI'ı yükseltip yüksek sens oynayın diye bir şey demedim. DPI "inç başına düşen nokta" demektir. DPI ne kadar yüksekse özellikle FPS oyunlarındaki hassas hamleler daha kolay yapılır. Yapmasını tavsiye ettiğim şey örneğin 400 DPI 0.5 sens ile kullanıyorsa bunu 1600 DPI 0.125 sens şeklinde kullanması. Daha ne dediğimi anlamadan insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. Önce bir okuyun mesaj yazmadan ben hangi mesaja cevap veriyorum diye bir düşünün.
Yanlış bilgi vermedim dostum yuksek DPI kesınlıkle kullanma da demedım hassas hamleler dıyorsun yuksek DPI da bunları yapmak daha kolay olabılır evet ama aynı zamanda daha kolay olmasının dezavantajlarını da yaşayabılır .

200 DPI Ersin Yekin'İn DPI'ı Pubg Mobile oynuyorum Brawl Stars oynarken çok iyi o yüzden kullanıyorum, hayır anlamadığım bana niçin @recep50 adlı şahıs dislike veriyor anlayamadım yani...

Yeni konular

Geri
Yukarı