Farklı bilgisayarda yayına drop giriyor

lodin

Centipat
Merhaba, 8 Mbit upload ile 5bin bitrate vererek yayın açmaya çalışıyorum ancak şöyle bir sorunum var; eski bilgisayarım ile yayın açtığımda herhangi bir yayın Drop'u olmazken, aynı ayarlarda yeni bilgisayarım ile yayın açtığımda yayınım drop yiyor.

İlk fotoğraf aynı ayarlarda olan yeni bilgisayarımdan, alttaki fotoğraf ise aynı ayarlarda eski bilgisayarımdan. Sorunun neden kaynaklı olabileceğine dair hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sistemim ryzen5 3600+ rtx 3060

1628240576299.png

1628240638857.png

Son düzenleme:
%39 kare atlaması var. Yeni bilgisayarınızın yayın yapabilecek kadar güçlü bir işlemciye sahip olduğunuzdan emin misiniz?
İlk başta o aklıma gelmişti ama öyle olsa "İşleme gecikmesi" üzerinde bir drop yemesi gerekirdi. Bu drop ağ kaynaklı. Ama yine işlemcinin yavaş olmasından kaynaklanan bir drop olabilir dediğiniz gibi.

İlk başta o aklıma gelmişti ama öyle olsa "İşleme gecikmesi" üzerinde bir drop yemesi gerekirdi. Bu drop ağ kaynaklı. Ama yine işlemcinin yavaş olmasından kaynaklanan bir drop olabilir dediğiniz gibi.
Hocam upload yaptığından yine işlemci kullanıyor. ayrıca 3600 bit hızı var. Bit hızı artırmayı denediniz mi? Çözünürlük düşük olsa bile 250-300 fazla bitrate vermek her zaman daha iyidir. Ben 720P 60 FPS'ye 4500 yeterken 5500 veriyorum.

Yeni
%39 kare atlaması var. Yeni bilgisayarınızın yayın yapabilecek kadar güçlü bir işlemciye sahip olduğunuzdan emin misiniz?
Evet eski bilgisayarımdan gayet iyi.
İkisi de modemin 5 GHz bağlantısına mı bağlı / veya ikisi de ethernet üzerinde mi?
ikisinede doğrudan kablo ile bağlanıyorum
Hocam upload yaptığından yine işlemci kullanıyor. ayrıca 3600 bit hızı var. Bit hızı artırmayı denediniz mi? Çözünürlük düşük olsa bile 250-300 fazla bitrate vermek her zaman daha iyidir. Ben 720P 60 FPS'ye 4500 yeterken 5500 veriyorum.
hız testlerimde sabit 8 mbit upload alıyorum yeni pcden yayın açtığımda saçma bir şekilde uploadım çöküyor. Eski pcde böyle değil. Sorunun yeni pcde bir ayarın bozuk olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama saçma da geliyor
Bu arada yayınımı ekran kartından ve işlemciden ayrı ayrı denedim sorun değişmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı