Farklı Hz değerinde çift monitörler sıkıntı yaşatır mı?

Squarlyx

Hectopat
Daha fazla  
Şu an da kullandığım bilgisayardaki monitör 60 Hz.
Yeni bir bilgisayar alıp yanına da 75Hz bir monitör almayı düşünüyorum.
Diğer monitörün 75 Hz olup bu monitörün 60 Hz olması performansı etkiler mi sıkıntı yaratır mı?
60 Hz değerindeki monitörden masaüstünde başka işlerle uğraşırken 75Hz'den oyun oynamayı düşünüyorum.
Fakat bir sıkıntı var ki bu 60 Hz değerindeki monitörde sadece 1 tane VGA girişi bulunmakta.
Anakarttaki VGA girişine 60 Hz değerindeki monitörü taksam 75 Hz olan monitörü de ekran kartına ve işlemciye taksam 60 Hz monitör sıkıntı çıkarır mı?

Şu an da kullandığım bilgisayardaki monitör 60 Hz.
Yeni bir bilgisayar alıp yanına da 75Hz bir monitör almayı düşünüyorum.
Diğer monitörün 75 Hz olup bu monitörün 60 Hz olması performansı etkiler mi sıkıntı yaratır mı?
60 Hz değerindeki monitörden masaüstünde başka işlerle uğraşırken 75Hz'den oyun oynamayı düşünüyorum.
Fakat bir sıkıntı var ki bu 60 Hz değerindeki monitörde sadece 1 tane VGA girişi bulunmakta.
Anakarttaki VGA girişine 60 Hz değerindeki monitörü taksam 75 Hz olan monitörü de ekran kartına ve işlemciye taksam 60 Hz monitör sıkıntı çıkarır mı?
Ekran kartın yok mu?

Anakartında çift GPU görüntü verme desteği varsa sorun olmaz.
Alacağım bilgisayarda anakart olarak B450M S2H V2 modelini almayı düşünüyorum bu anakartta çift gpu desteği var mı?
Çift gpu desteği olduğunu nerden anlayabilirim?
Ekran kartın yok mu?
Onboard ekran kartı.
Ekran kartının olması gerektiği slotta ekran kartı yok ekran kartı olmadığından da girişler yok.
Hayır sorun çıkartmaz. Ama alacağınız bilgisayar iyi bir bilgisayarsa CS:GO gibi oyunlarda +144 FPS üstü alabileceğiniz bir sistem ise 75Hz değil de 144Hz bir monitöre yönelmenizi öneririm.
Hikayeli oyunlar oynayacağım rekabetçi oyunlarla çok fazla işim yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı